Technika

Obľuba celoročných pneumatík stúpa, ukázal prieskum. Continental uvádza novinku AllSeasonContact 2

Continental AllSeasonContact 2

Celoročné pneumatiky sú medzi slovenskými vodičmi čoraz populárnejšie – podľa prieskumu spoločnosti Continental sa na ne už teraz spolieha 12 percent motoristov a ďalších 39 percent nad ich zakúpením uvažuje. Pre celoročné pneumatiky sa vodiči rozhodujú z celého radu dôvodov – od časovej úspory, spojenej s návštevou servisu pri prezúvaní, cez pripravenosť na akékoľvek počasie až po finančné aspekty.

Continental chce pred sezónou osloviť novinkou…

Spoločnosť Continental si je trendu medzi slovenskými vodičmi veľmi dobre vedomá, a preto do svojej ponuky zaraďuje novú generáciu celoročnej pneumatiky.

Prezutie na celoročné pneumatiky je vhodné hlavne u vodičov, ktorí v priebehu roka jazdia menej a na kratšie vzdialenosti, a nedokážu tak efektívne využiť sezónne pneumatiky v rámci ich životného cyklu. Rovnako celoročné obutie ocenia motoristi, ktorí žijú v udržiavaných mestách mimo horskej oblasti a ktorí nejazdia do hôr
za zimnými radovánkami.

Spoločnosť Continental si je tohto trendu medzi slovenskými vodičmi veľmi dobre vedomá, a preto do svojej ponuky zaraďuje novú generáciu celoročnej pneumatiky
s označením Continental AllSeasonContact 2. Ide o druhú generáciu obľúbeného
a prevereného radu AllSeasonContact, ktorý sa v testoch motoristických magazínov pravidelne umiestňuje medzi najlepšími celoročnými pneumatikami.

Nové pneumatiky ponúkajú mimoriadne vlastnosti, ktoré sa prejavia za zhoršených klimatických podmienok, a okrem toho prispievajú k nižšej spotrebe pohonných hmôt,  a teda aj k menším nákladom na prepravu.

Radšej celoročné pneumatiky, ako dojazďovanie…

 Každosezónne prezúvanie môže byť pre vodičov stresujúce a nedokážu si zvoliť správne načasovanie. Dokazujú to aj dáta. Niektorí vodiči napríklad zvyknú staré zimné pneumatiky „dojazďovať“ aj v letnej sezóne. Prieskum spoločnosti Continental ukázal, že 61 percent opýtaných slovenských vodičov prezúva včas na letné pneumatiky, kým 26 percent priznalo, že dojazďuje zimné pneumatiky a 12 percent dokonca vôbec neprezúva.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Riziká letných pneumatík na zimnej vozovke sú azda každému jasné, no ani jazdiť v letných mesiacoch na zimných pneumatikách nie je bezpečné. Obzvlášť to platí pri opotrebovaných zimných pneumatikách na mokrej vozovke, kde je stabilita vozidla oveľa nižšia, výrazne sa predlžuje brzdná dráha a hrozí priečny aj pozdĺžny akvaplaning. Celoročné pneumatiky sú oveľa vhodnejšou a bezpečnejšou voľbou.

Dlhá životnosť, nízky valivý odpor…

Nový produkt AllSeasonContact 2 ponúka zvýšenú efektivitu vďaka pokročilej technológii zmesi a dizajnu behúňa. Výsledkom je znížený valivý odpor, ktorý zaručuje dlhšiu životnosť pneumatiky, ale aj nízku spotrebu. Nízky valivý odpor má zásadný význam na znižovanie energetických strát, čo je faktor dôležitý pre majiteľov elektromobilov alebo automobilov s hybridným pohonom.

„S pokrokom technológií majú motoristi stále väčšiu dôveru v celoročné pneumatiky, preto ich obľuba neustále rastie – najmä u vodičov s nižším kilometrovým nájazdom. Vďaka vlastnostiam nového obutia AllSeasonContact 2 sa vodiči budú na cestách cítiť bezpečne za každého počasia – v praxi sa táto charakteristika prejaví dobrou ovládateľnosťou vozidla a tiež pri brzdení. Verím, že naša novinka naplní očakávania všetkých vodičov, ktorí preferujú celoročné pneumatiky,“ informuje Magda Nagy, riaditeľka divízie Marketing v spoločnosti Continental Barum s.r.o.

Adaptívny dizajn behúňa…

 Zásluhou takzvaného adaptívneho dizajnu behúňa s inovatívnou technológiou
c-block je pre nové obutie charakteristická väčšia tuhosť, zatiaľ čo otvorené ramená pneumatiky prispievajú k efektívnejšiemu odvodu vody. Všetky tieto prvky napomáhajú lepšiemu správaniu sa vozidla pri prejazde zákrutami a taktiež hladšej jazde na rovných cestách.

Pre spoločnosť Continental je kľúčová aj bezpečnosť. V niektorých mesiacoch roka vodiči, žiaľ, nevedia, aké počasie ich na cestách autom stretne. Želanú istotu im môže priniesť, ak sú pripravení na akékoľvek poveternostné podmienky. Z tohto dôvodu je nová pneumatika Continental AllSeasonContact 2 vybavená vylepšenou zmesou, ktorá zachováva veľmi dobré vlastnosti obutia bez ohľadu na stav teplomeru.

Pneumatika AllSeasonContact 2 vstúpi do predaja od jesene tohto roku. K dispozícii bude v širokej škále rozmerov od 15 až do 21 palcov, vďaka čomu sú celoročné pneumatiky spoločnosti Continental prvej či druhej generácie vhodné až pre 87 % modelov áut.

Zdroj: Tlačová správa AMI Communications, Continental Barum s.r.o.   

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button