Automobily

BMW M2 Competition dostáva od dielne Manhart sviežu 715-koňovú zmenu

Manhart MH2 700

Ľudia z Manhart Performance sú opäť pri chuti. BMW M2 Competition, ktoré tu vidíte na fotografiách, nevyzerá síce zvonku príliš divoko, tak ako by sme to od Manhart špeciálu čakali, okrem veľkého zadného krídla a nejakej honosnej grafiky. Bystré oko však môže cez okná zbadať časti ochrannej klietky. Keď má niečo klietku, zvyčajne to má dobrý dôvod. A aspoň na našich cestách to veru určené do bežnej premávky nie je. 

V tomto prípade existuje až 715 dôvodov, prco tento stroj klietku má. Práve toľko koní získate v tomto upravenom F87 BMW M2, nazvanom Manhart MH2 700. Ak sa vám toto meno zdá povedomé, je to preto, že sme už Manhart MH2 mali možnosť vidieť v minulosti. Predchádzajúca verzia s tradičnou čierno-zlatou farbou Manhart vygenerovala “iba” 630 koní zo svojho posilneného 3,0-litrového motora V6, ale nový chlapec v ulici je iné zviera. Motor dostáva bližšie nešpecifikované „posilnenie“, o ktorom tuner tvrdí, že je dostatočne dobré na to, aby zo seba vytlačil výkon aj 1 200 koní.

Manhart ako dvorný úpravca modelov BMW…

Pre ešte väčší výkon môže Manhart pridať pod kapotu pretekárske zvody a zároveň odstrániť ďalšie komponenty výfuku.

Či to znamená nová hlava s kľukovým hriadeľom, tyčami a piestami, nie je jasné, ale vyššie nájdete nové turbodúchadlá a takmer všetko ostatné, čo je s nimi spojené. To zahŕňa medzichladiče, potrubie, výfuk, jednoducho pomaly všetko, na čo si len spomeniete. K dispozícii je tiež nový uhlíkový prívod vzduchu.

Našťastie sú zmeny motora taktiež doplnené vylepšeniami spojky, prevodovky a diferenciálu, aby zvládli brutálny výkon auta. Pre ešte väčší výkon môže Manhart pridať pod kapotu pretekárske zvody a zároveň odstrániť ďalšie komponenty výfuku, ktoré môžu alebo nemusia spôsobiť, že auto bude ilegálne na pouličné používanie. Nemecká tuningová spoločnosť na svojej webovej stránke avizuje, že tieto zmeny sú dostupné iba pre modely, ktoré sa vyvážajú.

Súčasťou balenia je brzdová súprava Manhart, ktorá obsahuje 15,5-palcové kotúče so šesťpiestikovými strmeňmi vpredu a 15-palcové so štvorpiestikovými upínačmi vzadu. Nastaviteľná súprava odpruženia coiloveru auto mierne znižuje a samozrejmosťou je aj dokonalý bodykit z dielne Manhart. Vyzerá podobne ako ten, ktorý sa používal pre predchádzajúci model BMW MH2, s kapotou v štýle CS s karbónovým spojlerom vpredu. Vzadu je viac karbónu s krídlom, spojlerom a bočnými prahmi. A v prípade, že neviete, odkiaľ sa toto zlovestné BMW vzalo, na karosérii je namiesto zlata, umiestnená sada nálepiek Manhart s mätovým lemom.

Na webe zatiaľ nie je tam žiadna zmienka o cenovke alebo plánovanej výrobe. Manhart vyzýva zainteresovaných kupujúcich, aby sa obrátili na otázky prostredníctvom webovej stránky spoločnosti.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button