Technika

Značka Mercedes-Benz oznamuje spoluprácu so spoločnosťami Tencent a Electronic Arts na výstave automobilov Auto China

Spolupráca Mercedes s Tencent a Electronic Arts

Výrobca automobilov Mercedes-Benz na výstave automobilov Auto China 2024 oznámil zaujímavé novinky v oblasti hrania hier vo vozidle: Mercedes-Benz v spolupráci so spoločnosťami Tencent a EA do konca tohto roka integruje hru Need for Speed™ Mobile do vybraných vozidiel v Číne. Budúcnosť pohlcujúceho zážitku z hrania videohier umožňuje tretia generácia systému MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz), ktorý je predchodcom Mercedes-Benz Operating System, MB.OS.

Mercedes poskytne videohru do konca roka…

Cestujúci si môžu v plnej miere vychutnať zážitok z hrania videohry vo vozidle počas státia.

„Vaše vozidlo značky Mercedes-Benz je viac než len auto – je to vaša osobná herňa. Prostredníctvom spolupráce so spoločnosťami Tencent a EA podporujeme budúcnosť zábavnej techniky vo vozidle, v ktorom sa luxus spája s adrenalínom. Z každej jazdy sa stane personalizované dobrodružstvo, ktoré je dokonale prispôsobené našim zákazníkom. Objavte nové svety plné napätia.“ Povedal Markus Schäfer, člen predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz Group AG, technický riaditeľ

Hra Need for Speed™ Mobile je založená na obľúbenej sérii Need for Speed™ – je to jedna z najúspešnejších sérií videohier všetkých čias. V roku 2024 oslávi táto klasická videohra svoje 30. jubileum. Celosvetovo bolo predaných viac ako 100 miliónov exemplárov tejto hry, medzičasom bolo vydaných viac ako 20 rôznych verzií. V priebehu roka integrujú vývojári do hry celý rad celosvetovo známych pretekárskych tratí a ciest vo fiktívnych mestách.

Výrobca automobilov Mercedes-Benz poskytne túto videohru do konca tohto roka v Číne pre vozidlá s treťou generáciou systému MBUX prostredníctvom aktualizácie vzduchom (OTA). Cestujúci si môžu v plnej miere vychutnať zážitok z hrania videohry vo vozidle počas státia s použitím vlastného herného ovládača s rozhraním Bluetooth. V blízkej budúcnosti by mal systém MBUX ponúknuť ďalšie napínavé a kreatívne možnosti hrania videohier. Okrem toho je naplánované aj zavedenie týchto možností na ďalších trhoch.

Zdroj: Tlačová správa Mercedes-Benz Slovensko s.r.o.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button