CestovanieTechnika

Jachta Lamborghini! Nič iné ako brutálny luxus nečakajte + VEĽKÁ GALÉRIA

Lamborghini Tecnomar for Lamborghini 63

Len rok uplynul od predstavenia odvážneho konceptu jachty, ktorú v budúcnosti chcela talianska dielňa Lamborghini postaviť. Samozrejme, tak luxusnému a jedinečnému konceptu veľmi šancu na reálny vznik nedávate. Lambo však presvedčilo fanúšikov po opaku a toto leto prinieslo prvý skutočný exemplár ultraluxusnej jachty. Jej výroba bude striktne limitovaná a je dosť možné, že ju uvidíte len na fotkách. S jej výrobou pomáha talianskej automobilke spoločnosť The Italian Sea Group. Jej jedinečný dizajn je inšpirovaný modelom Lamborghini Sián FKP 37. Tá jachta vyzerá naozaj brutálne. Zviezli by ste sa?

Len 63 exemplárov…

Vznikne len 63 exemplárov, ktorých cena bude začínať na čiastke zhruba 3 020 000 eur.

Nádherne spracovaný zovňajšok jachty pripomína nielen model Lamborghini Sián, ale aj jeho starších predchodcov, z ktorých dizajnéri čerpali inšpiráciu. Vidieť tu paralely napríklad s Lambom Miura či Countach. Už hodnú chvíľu si prechádzame fotografie a naozaj ostávame zaskočený, ako nádherne toto dielo, táto jedinečná jachta Lamborghini, vyzerá. A to sme stále len pri exteriéri.

Vnútro lode je vybavené štýlovou spálňou z ktorej exkluzivita a luxus len tak sršia. Nájdeme tu manželskú posteľ a dvojicu pohoviek, ktorých čalúnenie pripomína prémiové interiéri modelov Lamborghini. O kúsok ďalej v trupe lode nájdeme aj druhú spálňu, v ktorej je však už len dvojica lôžok, rovnako exkluzívnych ako sme mohli nájsť v hlavnej spálni. Nechýba ani kúpeľňa. Interiér, aký máme možnosť vidieť na fotkách, je však len niečo ako základ ponuky. Lamborghini doslova vyzýva záujemcov o tento stroj, aby si do svojej jachty navolili a vymysleli, v rámci individualizačného programu “Ad personam”, čo najviac vlastných detailov a farebných či materiálových kombinácií. Vďaka nim bude každý jeden exemplár výnimočným.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Srdcom luxusnej jachty je dvojica dvanásťvalcových motorov. Ak by sme si mysleli, že pochádzajú z dielne Lamborghini, mýlili by sme sa. Dodala ich nemecká spoločnosť MAN. Ich výkon je neuveriteľných 4000 koní. 19,2 metrovú jachtu, s hmotnosťou 24 ton (vďaka karbónu), dokážu rozbehnúť na rýchlosť až 60 uzlov, čo je 111 km/h. A to je na taký kolos naozaj slušná rýchlosť. Výroba jachty Lamborghini Tecnomar bude striktne limitovaná. Vznikne len 63 exemplárov, ktorých cena bude začínať na čiastke zhruba 3 020 000 eur.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button