Technika

Hračka nielen pre malých! LEGO prichádza s krásnou stavebnicou Peugeot

LEGO Peugeot 9X8 24H Le Mans

Ďalší z modelov do zbierky milovníkov stavebnice LEGO. Po zaujímavých stavebniciach Bugatti Chiron. Forg GT či Land Rover Defender, prichádza na pulty aj zaujímavý LEGO Peugeot 9X8 24H Le Mans. Táto stavebnica je jednou z technicky najprepracovanejších a musíme uznať, ako milovníci LEGA, že veru je nádherná. Ako inšpirácia poslúžil pretekársky špeciál Peugeot 9X8 predstavený v roku 2019, ktorý bol stvorený pre 24 hodinové preteky Le Mans.

Milovníci stavebnice LEGO majú ďalší klenot do zbierky…

Model LEGO Peugeot 9X8 24H Le Mans je označený interne ako stavebnica číslo 42156.

LEGO Peugeot 9X8 24H Le Mans je skladačka, ktorá obsahuje 1775 dielikov populárnej stavebnice. Jeho dĺžka je 50 cm. Na výšku meria 13 cm a na výšku a 22 cm na šírku. Je teda vyrobený v mierke 1:10. Je určený pre staviteľov, ktorí sú starší ako 18 rokov. Nebojte sa, žiadne nahotinky v ňom nesedia. LEGO udáva roky na svoje stavebnice na základe náročnosti stavebnice. Model LEGO Peugeot 9X8 24H Le Mans je označený interne ako stavebnica číslo 42156. LEGO stavebnici nechýbajú ani pohyblivé časti pohonného ústrojenstva, konkrétne piesty V6-ky, ako aj riadenie, prevodovka či funkčné odpruženie. Objednávky bude možné uskutočňovať od 1. mája. Cena sa bude pohybovať niekde v okolí 219 eur.

Predlohou pre stavebnicu LEGO Peugeot 9X8 24H Le Mans sa stal LEGO Peugeot 9X8, ktorý je určený pre preteky na okruhoch. Tento špeciál v skutočnom živote ponúkne kombinovaný výkon 700 kW. Ako ste sa už mohli dovtípiť, je to hybridný model, ktorý pozostáva z twin-turbo prepĺňaného šesťvalca s výkonom 500 kW, ktorý poháňa zadné kolesá a elektromotora s výkonom 200 kW, ktorý poháňa predné kolesá.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button