Automobily

Potiahne 8 ton a obľubuje terén! Taký je nový Chevrolet Silverado ZR2

Chevrolet Silverado ZR2 & ZR2 Bison

Prichádza ďalšia šialená verzia populárneho pick-upu Chevrolet Silverado. Je stvorená pre dobrodruhov, ktorý po víkende strávenom na poľovačke v horách s kamarátmi odhodia pušky do trezoru a celý týždeň využívajú svojho pracanta na bežný biznis. Chevrolet predstavil vylepšený model Chevrolet Silverado ZR2 a ZR2 Bison. Okrem poriadnych pracovných vlastností prináša aj zábavu a možnosť napríklad ťahať za sebou až osem ton!

Chevrolet na prácu aj na zábavu…

Podvozok dostal po úpravách unikátne ramená, nové čapy riadenia či tlmiče Multimatic DSSV. Bol zvýšený o 38 mm.

Oba modely Silverado ZR2 a Silverado ZR2 Bison sú postavené výhradne v konfigurácii 2500 Crew Cab. Do vnútra tak bez problémov naskáče až päť pasažierov. Ponúknu prednosti, ako aj pracovné schopnosti a nasadenie verzií HD. Okrem toho majú aj rovnakú nosnosť. Hoci sú štýlovejšie a dizajnovo prepracovanejšie, na svojom pracovnom nasadení nedajú nič znať. V teréne sa tiež, vďaka úpravám, cítia ako ryba vo vode. Podvozok dostal po úpravách unikátne ramená, nové čapy riadenia či tlmiče Multimatic DSSV. Podvozok bol zvýšený o 38 mm, vďaka čomu je teraz svetlá výška modelov Chevrolet Silverado ZR2 a ZR2 Bison až 299 mm.

Aby ste si aj v náročnejšom teréne nepoškodili dôležité časti podvozku, pick-up bol vybavený veľkým ochranným plechom. V štandardnej výbave dostane zákazník aj uzávierku zadného diferenciálu. Podbehy dokonale vyplnia 18-palcové disky, ktoré sú obuté do pneumatík s priemerom 35-palcov. Plášte sú terénne, konkrétne Good Year Wrangler Territory MT. Zaujímavosťou modelu je absencia uzávierky predného diferenciálu. Chevrolet sa však pochválil svojim systémom kontroly trakcie, ktorý údajne až v 95-percentách dokáže túto uzávierku nahradiť. Nechýba ani off-road jazdný režim pre ťažší terén. Upravuje reakcie plynového pedálu, prevodovky, ABS či kontroly trakcie.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Po dizajnovej stránke ponúknu modeli Chevrolet Silverado ZR2 a ZR2 Bison klasický mohutný pohľad na vysokú a masívnu prednú masku s obrovským pluskom pod jej vrcholom a bumerangovými svetlami so smerovkou zapustenou do blatníka po stranách. Predný pevnostný nárazník má v sebe integrované ťažné oká ako aj prípravu pre doplnkový navijak. Autu nechýbajú ani nášľapy pod kabínou či čierne lemy podbehov. Na korbe domácim majstrom pomôže box na náradie DureBed. Na korbu sa vybehne ľahšie vďaka praktickým schodíkom. Veko korby Multi-Flex je elektronicky ovládané.

Interiér je luxusnejší ako pri štandardných “robotníckych” verziách. Kabína je očalúnená kožou Jet Black s kontrastným žltým prešívaním. Dekory, ktoré sa nachádzajú na prístrojovke či na dverách, sú lakované čiernou farbou. Pod volantom sa nachádza 12,3-palcový displej digitálneho prístrojového štítu. V strede prístrojovky nechýba druhá 13,4-palcová obrazovka infotainmentu.

Pod kapotou modelov Chevrolet Silverado ZR2 a ZR2 Bison bude pracovať obrovský 6,6 litrový benzínový osemvalec s výkonom 299 kW a krútiacim momentom 628 Nm. O prenos sily na všetky kolesá sa postará desaťstupňový automat Allison. K dispozícii, pre milovníkov nafty, bude k dispozícii a naftová V8-ička Duramax, ktorá poskytne výkon až 350 kW a neuveriteľný krútiaci moment 1320 Nm. Aj tu je sila prenášaná na všetky kolesá rovnakým desaťstupňovým automatom.

Fakt o nových modeloch Chevrolet Silverado ZR2 a ZR2 Bison, ktorý nás zaujal asi najviac, je ich schopnosť utiahnuť až 8391 kilogramov. Na korbu pri tom môžete naložiť až 1541 kg. Hoci je tento terénny pick-up poriadne štýlový, nezľakne sa ani tvrdej roboty. Cenovka oboch prevedení zatiaľ odhalená nebola. Do predaja by sa mali dostať v lete tohto roku.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button