Info

Bratislavský autosalón nie je len o autách, ale aj o gastronómii a vesmíre

Autosalon 2023

Dnes odštartoval v bratislavskej Inchebe autosalón, na ktorý sa teší počas roka veľká časť motoristov a milovníkov automobilov. Tento rok je však spojený aj s ďalšími výstavami, ktoré s autami veru veľa toho spoločné nemajú. Autosalon 2023 sa totižto spojil s gastrovýstavou Danubius Gastro a výstavou vesmíru vo vedľajšom pavilóne Cosmos Discovery. A teda, tak ako si asi aj myslíte, automobilov tu veru veľa nenájdete. Avšak, ak sa chcete stretnúť s čínskou novinkou Voyah Free, alebo obdivovať luxusné Lamborghini, Bentley, Aston Martin či McLaren, alebo si prezrieť na vlastné oči ponuku značiek INEOS, Mitsubishi, Dongfeng, Isuzu, MG, Nissan a ďalších, tak potom neváhajte a nabehnite na bratislavský autosalón. Okrem toho sa tam aj možno dobre najete, kúpite do bytu dve-tri panvice a poprechádzate sa pomedzi exponáty z NASA.

Na autosalóne by sme čakali trochu viac áut…

Voyah Free je luxusné SUV čínskeho výrobcu Dongfeng Motor.

Nás úprimne najviac zaujali dve premiéry a to konkrétne Voyah Free, ktoré doniesla značka Dongfeng a nové MG4, ktoré sa bude predávať aj na našom trhu. Voyah Free je luxusné SUV čínskeho výrobcu Dongfeng Motor. Naživo sme Voyah už mali možnosť obdivovať v Nórsku. Dnes ho predstavujú na bratislavskom autosalóne a keď veľmi pekne poprosíte, môžete sa do modelu Free aj posadiť.

Druhou zaujímavou novinkou je model MG MG4, ktoré ponúkne alternatívu k tradičným značkám a ich elektrickým modelom. Je to konkurencia zo strednej triedy, ktorá chce nalákať motoristov na cenu, výbavu a zaujímavý dizajn. Ak sa chcete s týmto automobilom dôvernejšie zoznámiť, tak bratislavský autosalón vám túto možnosť ponúkne.

Luxusné automobily a exotické športiaky tu majú tiež svoje zastúpenie. Do nich si však nesadnete. Avšak selfíčko či fotku s palcom hore si pri nich môžete spraviť bez problémov. Predsa len, také stroje sa na cestách často nevidia a určite si nájdu okruch fanúšikov, ktorí na bratislavský autosalón prídu len kvôli nim.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button