Automobily

Ďalšie okrúhle narodeniny! Toyota 4Runner oslavuje 40 rokov. Ako darček príde špeciálna edícia

Toyota 4Runner 40th Anniversary Special Edition

Aj keď sa skutočnej štyridsiatky dožije model Toyota 4Runner až budúci rok, japonská značka začína s oslavami už dnes K okrúhlemu jubileu si pripravila pre svojich fanúšikov špeciálnu edíciu populárneho SUV-čka s názvom 40th Anniversary Special Edition. Oslavný model dostal unikátnu grafiku či trojicu špeciálnych farieb laku karosérie od bielej White, cez červenú Barcelona Red Metallic až po temnú čiernu Midnight Black Metallic.

Len 4040 kusov špeciálnej edície modelu 4Runner…

Od roku 1983 sa po celom svete predalo viac ako 4 milióny kusov modelu Toyota 4Runner.

Japonská značka svoj model 4Runner predstavila svetu v roku 1983. Na domácom trhu niesol označenie Hilux Surf. Bolo to aj preto, že 4Runner nebol úplne nový model, ale odvodenina od už existujúceho modelu, upraveného pick-upu Hilux, ktorý mimochodom poznáme aj dnes. Od roku 1983 sa po celom svete predalo viac ako 4 milióny kusov modelu 4Runner čo len dokazuje, aký je tento automobil populárny. Budúci rok tak oslávi svoje 40-te narodeniny. Prečo si však darček k nim nepredstaviť už v predstihu?

Toyota na oslavu štyridsiatky svojho modelu 4Runner pripravila špeciálnu edíciu 40th Anniversary Special Edition. Tá bude hneď na prvý pohľad rozoznateľná od iných ne-špeciálnych súrodencov, vďaka špeciálnej grafike v podobe žlto-oranžovo-červenej línie, ktorá zdobí bočné časti automobilu a kopíruje líniu okien. Motív trikolóry sa nachádza aj na maske chladiča, vedľa loga Toyota. Táto grafika je totožná s grafikou, ktorú priniesol na trh prvý model z roku 1983. Okrem príjemnej trojfarebnej línie špeciálny 4Runner prinesie aj 17-palcové bronzové disky kolies, ako aj plakety označujúce štyridsiate výročie modelu Toyota 4Runner. Zaujímavosťou špeciálnej edície je aj fakt, že bude dostupná len ako štvorkolka.

Bronzová farba z kolies sa nachádza aj vo vnútri automobilu, kde sú ňou ozdobené čierne sedadlá a to konkrétne vďaka bronzovému prešívaniu. Rovnako sa táto farba objavuje aj na hlavici riadiacej páky či na plakete umiestnenej na prístrojovej doske pred spolujazdcom. Na plakete sa okrem iného nachádza aj údaj, ktorý informuje o tom, že v špeciálnej edícii 40th Anniversary Special Edition vznikne len 4040 jedinečných kúskov modelu 4Runner a aj to len pre americký trh. Logo nájdeme tiež vyšité na hlavových opierkach predných sedadiel. Či sa tento model dostane aj na európske cesty, je nepravdepodobné. To však nemusí odradiť nadšencov, ktorí si ho môžu zadovážiť v Amerike a doviezť na domáce cesty.

Zdroj: Official YouTube Channel Toyota USA

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button