Domáce cestyInfo

Základný nabíjací okruh TESLA na Slovensku uzavretý

Rok práce na nabíjacom okruhu pre automobily TESLA priniesol ovocie v podobe poslednej zabudovanej najvýkonnejšej nabíjacej stanice typu TESLA Supercharger V3 (DC 250 kW) v košickom obchodnom centre Atrium Optima Košice. Nabíjacia stanica disponuje štyrmi stojanmi a vďaka nej je tak uzatvorený nabíjací okruh pre elektromobily TESLA. Okruh pokrýva trasu Bratislava – Zvolen – Liptovský Mikuláš – Košice – Bratislava a vďaka nemu sa dokážete na elektromobile TESLA presunúť naprieč Slovenskom severným alebo južným koridorom bez strachu, že by ste ostali s automobilom visieť bez energie.

Projekt realizovaný na území Slovenskej republiky zastrešovala spoločnosť TESLA Blue Planet v spolupráci s TESLA Club-om Slovensko. Nabíjacie stanice sú vyhotovené vo variantách V2/V3 čo znamená, že nabíjacie stanice vo variante V3, ako aj košický Supercharger Optima, sú pripravené na variant V4, ktorý by mal byť v Európe tým najvýkonnejším. Na Slovensku momentálne už prebieha výstavba piateho Superchargera TESLA.

Zdroj: https://www.tesla.com/charging

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button