Technika

V nových modeloch BMW si od budúceho roka zahráte obľúbenú videohru

BMW AirConsole

Mníchovská prémiová automobilka uzavrela úzku spoluprácu so švajčiarskou hernou platformou a zároveň konzolou AirConsole od spoločnosti N-Dream. Od budúceho roka si tak na palube nových BMW modelov budete môcť zahrať vašu obľúbenú videohru. BMW Group toto spojenie považuje za veľký krok vpred z hľadiska poskytovania zábavných služieb na “palubách” bavorských automobilov Hranie videohier je celosvetovo veľmi obľúbená voľnočasová aktivita. Tak prečo si nezahrať obľúbený videohru vo svojom aute?

BMW chce zvýšiť zábavnosť cestovania…

Samotné hry bude možné bezdrôtovo si stiahnuť v internetu pomocou rozhrania AirConsole. Na ovládanie videohier bude stačiť pripojenie vlastného smartfónu.

Samotné hry bude možné bezdrôtovo si stiahnuť v internetu pomocou rozhrania AirConsole. Na ovládanie videohier bude stačiť pripojenie vlastného smartfónu, ktorý bude fungovať ako ovládač. Pre čo najrýchlejšie pripojenie ku konzole bude stačiť nascanovať telefónom QR kód zobrazený na displeji infotainmentu a môžete začať. Hranie hier na palube automobilov má byť ďalším krokom, ktorý zvýši zábavnosť cestovania. Aj keby sa nám zdalo, že BMW je prvá značka, ktorá umožňuje hranie videohier, budeme na omyle. Ako prvá s týmto spôsobom zábavy prišla Tesla, ktorá dokonca umožňuje videohru ovládať volantom. BMW sa zatiaľ o takomto využití volantu nepochválilo. Uvidíme však, čo prinesie blízka budúcnosť.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button