Technika

Trochu iná nová KIA EV6! Postavená až z 350 000 kociek stavebnice LEGO

LEGO KIA EV6

Elektrická novinka značky KIA, ktorú už môžeme na našich cestách vidieť jazdiť, prichádza tentokrát znova, no v trošku inom šate. Tvorcovia úžasných stavebníc LEGO, ktoré sme si už predstavili aj na stránkach nášho portálu, sa rozhodli vytvoriť z LEGO kociek unikátny model KIA EV6 v životnej veľkosti. Na stavbu tohto diela použili až 350 000 dielikov LEGO stavebnice. Tento stavebnicový automobil bol predstavený na tohtoročnom Milan Design Week.

LEGO model KIA EV6 postavený Talianmi…

LEGO model KIA EV6 zabral konštruktérom 800 hodín práce počas štyroch mesiacov.

Na stavbe legového modelu KIA EV6 tentokrát nepracovali českí konštruktéri. Tento model má na svedomí talianska firma BrickVision. Na stavbu LEGO modelu KIA EV6 potrebovali 800 hodín, ktoré využili počas 4 mesiacov stavby. Model dokonca dostal aj funkčné osvetlenie. LEGO KIA EV6 je vystavená od 17.4.2023 na výstave Milan Design Week. Potom sa premiestni do Ríma do KIA Energy House.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button