Automobily

Lexus je luxus! A to nielen pri SUV-čkach či limuzínach, ale aj v triede MPV + VEĽKÁ GALÉRIA

Lexus LM

O triede rodinných MPV modelov stále hovoríme ako o mŕtvom segmente, ktorý pretrváva len na druhom konci sveta, konkrétne v Japonsku, Južnej Kórey a Číne. Avšak posledné roky ukazujú, že MPV-čka sa pomaly vracajú aj na európsky trh. Dnes však skôr v podobe luxusných automobilov, ktoré poslúžia napríklad zámožnejšej klientele ako priestranné presúvadlá medzi hotelom, letiskom a konferenciami, ale na druhej strane aj ako prémiové modely pre rodinu, ktorá si chce jazdu vo svojom aute nielen užiť v prepychu, ale aj využiť potenciál veľkosti daného MPV-čka. A práve takým luxusným a prémiovým MPV-čkom bude aj modernizovaná modelová rada japonskej značky Lexus s označením LM. Tá to má podľa posledných informácií namierené do Európy a chce sa pobiť o priazeň exkluzívnejšieho zákazníka.

Lexus nasadzuje nového bojovníka na starý kontinent…

Modernizovaná verzia Lexus “Luxury Mover” – LM chce namieriť zo Šanghajského autosalóna aj na naše európske cesty.

Lexus je luxusnou značkou. Pocit luxusu evokuje aj jej samotné meno. Doteraz sme však vnímali hlavne limuzíny, kabriolety či SUV-čka tento japonskej značky, ktorých je síce ako šafranu, no vždy, keď sa okolo nás preženú, získajú si náš obdiv vďaka prémiovému vzhľadu nielen zovňajšku, ale aj interiéru. Preto nás doslova zarazilo, že do svojej ponuky v roku 2019 zaradili luxusné MPV-čko, ktoré vzniklo na základe modelu Toyota Alphard. Popravde sme tento model ani neregistrovali, keďže sa predával na domácom a čínskom trhu. O to viac sme ostali prekvapený, keď si to modernizovaná verzia Lexus “Luxury Mover” – LM chce namieriť zo Šanghajského autosalóna, kde bola dnes predstavená, na naše európske cesty. Šanghajský autosalón sa stal je premiérovým mimochodom aj v roku 2019.

Modernizovaná novinka by mala pod kapotou dostať tak spaľovacie, ako aj hybridné pohonné ústrojenstvo. Z európskych trhov by mal byť prvým ten britský, na ktorý sa modernizované japonské MPV dostane. Doma, ako aj v Číne, jazdí momentálne verzia označená ako Leus LM 350. Jej srdcom je 3,5 litrový benzínový motor s výkonom 291 koní. Ten s najväčšou pravdepodobnosťou na našich cestách neuvidíme. Je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Z nuly na stovku pritom tento agregát rozpohybuje rodinné luxusné MPV za menej ako 7 sekúnd. Na európskych cestách by sa mohla skôr uchytiť hybridná verzia s označením LM 300h, ktorej srdcom je 2,5 litrový benzínový štvorvalec, ktorému sekunduje elektromotor. Výkon sústavy je 194 koní.

Modernizovaný model Lexus LM ponúkne možnosť sedenia vo svojom vnútri tak štvorici, ako aj sedmici pasažierov. Sedadlá sú luxusné ba až exkluzívne. Pri štvormiestnej verzii ponúkajú pamäťovú penu, masážne funkcie, ventiláciu a okrem toho sú obklopené displejmi, na ktorých môžete riešiť tak pracovné, ako aj osobné záležitosti, môžete mať meeting, komunikovať s priateľmi či hrať hry alebo pozerať filmy. V tejto verzii dokonca môžete využiť funkciu, ktorú ponúkajú limuzíny a oddeliť kabínu so šoférom a spolujazdcom prepážkou od zvyšku auta. Pri sedemmiestnej verzii oddeľovač medzi kabínou a zvyškom auta nie je a automobil pôsobí ako luxusné rodinné sedemmiestne MPV. Okrem nadštandardnej výbavy a prémiových materiálov nájdeme v automobile aj množstvo bezpečnostných a asistenčných prvkov, ktoré robia toto MPV jedným z najbezpečnejších automobilov.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button