Motocykle

Čína prináša nový naháč! CFMoto 800NK láka na dizajn, výbavu i cenu

CFMoto 800NK

Stredná trieda motocyklov, nielen naháčov, sa zapĺňa motocyklami z Číny, ktoré začínajú byť veľkými konkurentami tradičných japonských značiek. Novinka CFMoto 800NK je naháč, ktorý chce nalákať nových bajkerov do sedla vďaka kvalite prevedenia, dizajnu ako aj cene, ktorá by mala byť o poznanie nižšia, ako pri japonských konkurentoch. Aká bude však kvalita tejto čínskej motorky? Na CFMoto máme aj dnes už rôzne ohlasy. Veľa z nich je pozitívnych, nájdu sa aj negatívne. Každopádne na CFMoto 800NK sa nemôžeme vôbec pozerať ako na nekvalitného outsidera.

CFMoto môže ohroziť japonské stálice…

CFMoto 800NK je svetlým príkladom toho, ako sa môže čínska značka stať silným konkurentom.

CFMoto 800NK je čistokrvná čínsky motorka. No ak mínus či hanebné pomenovanie to veru brať nemôžeme. Dnes čínska motorka, ako aj čínsky automobil, znamená veľkú konkurenciu tak európskym, ako aj japonským tradičným značkám. Medzi motocyklami je ten boj možno ešte citeľnejší, keďže dostať motocykle z Číny na európsky trh je zjavne jednoduchšie, ako dostať sem čínske autá. Novinka CFMoto 800NK je svetlým príkladom toho, ako sa môže čínska značka stať silným konkurentom vďaka výbave, dizajnu, cene, ale aj jazdným vlastnostiam. Vždy sa však nájdu plusy ako aj mínusy, ktoré budú postupne odhaľované pri testovacích jazdách. Nateraz musíme však uznať, že dizajnovo sa CFMoto 800NK veru podaril.

Srdcom motocykla CFMoto 800NK je radový dvojvalec s objemom valcov 799 cm3. Pochádza z dielne KTM, čo už hovorí o vyššej kvalite prevedenia. Číňania stavili v tomto prípade na známu európsku značku, ktorá dokáže nakloniť misky váh pri rozhodovaní na stranu značky CFMoto. Výkon motora je 99 koní s krútiacim momentom 80 Nm. Hmotnosť základného modelu je len 186 kilo. V porovnaní s rakúskym, povedzme, bratrancom, je o niečo ľahšia ako KTM Duke 790. Rakúsky model má však agregát naladený na 105 koní a je teda o niečo silnejší. Pri jazde to však zbadáte len veľmi ťažko. Z rýchlosti do stavu pokoja vás dostanú 320 mm kotúče vpredu, do ktorých sa zahryznú brzdy J.Juan, ktoré pochádzajú zo skupiny značiek spolu s Brembom. Pruženie má na starosti plne nastaviteľná vidla KYB spolu so zadným tlmičom rovnakej značky.

Výbava motorky po technickej stránke je vynikajúca. Ak sa pozrieme na riadidlá, uvidíme pred sebou TFT displeje. V základe 5-palcový a za príplatok až 8-palcový displej. Ten bude rozdelený na dve časti. Vrchná ukazuje údaje o rýchlosti  a jazde. Spodná časť ponúkne ikonky aplikácií. Nechýba konektivita so smartfónmi či tempomat. Vo vyššom prevedení motorky poteší majiteľa aj bezkľúčové ovládanie, Nechýba ani antihoppingová spojka či trojica jazdných režimov Rain, Sport a Street. Keď sa pozrieme na cenu motocykla, môže nás až zaraziť, aký rozdiel ponúkne napríklad v porovnaní s bratrancom, modelom KTM Duke 790. Rakúsky model je k dispozícii za zhruba 12 000 eur. CFMoto 800NK kúpite v základe už za 6220 eur, čo je v podstate polovičná cena. Na oficiálne ceny pre náš trh si však ešte chvíľku počkáme. Určite budú vyššie ako na domácom trhu, no rapídny nárast nečakáme.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button