Info

Systém objektívnej zodpovednosti.

Rýchlostné radary a kamery za viac než 40 miliónov eur.

Vyzerá to tak, že časy keď sme sa domov vrátili s vedomím porušenia rýchlosti a dobrým pocitom, že nás pri tom nezastavili príslušníci dopravnej polície sú nadobro preč.

Prekračovanie rýchlosti na cestách už nebudú mať na starosti len policajti. Cestných pirátov a ich priestupky mali postihovať cez systém objektívnej zodpovednosti za pomoci radarov a kamier už v roku 2016. Obrovský tender za vyše 140 miliónov eur, kedy sa malo nakúpiť viac ako 700 radarov, kamier a dynamických váh napokon stopla vtedajšia koaličná strana SNS.

Sieť radarov za 40 miliónov eur

Dnes je na stole zrejme nový menší projekt, čo potvrdil aj policajný prezident Peter Kovařík, ktorý dostal zelenú a môže počítať s podporu ministra vnútra Romana Mikulca. Projekt by mal byť financovaný z európskych peňazí, Brusel by sa ním mal zaoberať v apríli upozorňujú Aktuality.sk

„Máme podporu ministra a vo fonde obnovy na to máme aj balík peňazí. Možno neurobíme všetko tak, ako sa vtedy plánovalo, ale myslím si, že to za tú sumu postavíme. Rádovo sa dnes rozprávame o 40 miliónoch eur na tento účel,“ vysvetľuje Kovařík.

Ak by šlo všetko bez komplikácií nový systém objektívnej zodpovednosti by sa mohol začať rozbiehať už v priebehu budúceho roka. Policajný prezident Peter Kovařík, chcel  za peniaze vybudovať sieť radarov, kamier, ale aj dynamických váh a odbremeniť dopravných a poriadkových policajtov. Z balíka peňazí sa okrem automatizovaných systémov na cestách ma vybudovať aj centrum, ktoré bude následne tieto dáta spracovávať. 

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Zdroj: Aktuality.sk

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button