Automobily

Drobná dodávka – spasiteľka doručovateľov v úzkych preplnených uličkách!

Renault Express Van

Trh s úžitkovými automobilmi aj napriek pandémii zažíva svoj rozmach. Doručovateľské spoločnosti čím ďalej tým viac siahajú po rôznych verziách úžitkových automobilov. Od nákladiakov až po kompaktné mestské minidodávky, ktoré sa nemajú problém prepletať preplnenými úzkymi uličkami. Francúzska značka Renault svoju flotilu úžitkových automobilov posilňuje kompaktným modelom Express Van. V ponuke doplní väčšieho súrodenca, Renault Kangoo.

Renault Express Van svojim dizajnom nadväzuje na novú generáciu modelu Kangoo, predstavenú minulý rok. Elegantne pôsobiaca predná maska dostala chrómovú lištu masky chladiča a tiež LED-diódové svetlomety s jemnou líniou v tvare písmena “C”. Aj napriek svojej triede, nový Express Van nie je len obyčajnou nevkusnou krabicou. Práve naopak. Pôsobí veľmi kultivovaným dojmom a oblé línie po bokoch automobilu ho vytrhávajú zo všednosti konkurenčných značiek.

Platformu zdieľa s aliančným súrodencom…

Nákladný priestor ponúkne objem od 3,3 do 3,7 m3 v závislosti od prevedenia deliacej prepážky kabíny.

Vnútro drobnej dodávky je jednoduchšie ako pri väčšom súrodencovi Renaulte Kangoo. To ho však nerobí menejcennejším. Je praktické a maximálne funkčné, čo podčiarkujú aj početné odkladacie priestory kabíny. Ich celkový objem je takmer 50 litrov. Prvkom väčšej prémiovosti malej dodávky je multimediálny systém s dotykovou obrazovkou s uhlopriečkou 8-palcov a systémom Easy Link.  Nechýbajú ani tri USB porty či štyri 12V zásuvky. Jednu z nich nájdete aj v nákladnom priestore. Za príplatok sú k dispozícii aj cúvacia kamera Rear View Assist či digitálne spätné zrkadlo, premietajúce obraz na displej v kabíne.

Platforma, ktorú nový Renault Express Van využíva, nie je zdieľaná s jeho väčším súrodencom Renaultom Kangoo. Express Van dostal aliančnú platformu B0, ktorú poznáme z modelu Dacia Dokker. Vďaka nej ponúkne drobná dodávka dĺžku 4393 mm s rázvorom 2812 mm. Objem nákladného priestoru sa pohybuje v rozmedzí od 3,3 do 3,7 m3 v závislosti od prevedenia deliacej prepážky kabíny. Užitočná hmotnosť automobilu je pri benzínovom agregáte 650 kg a pri naftovom až 780 kg.

Pod kapotou nového modelu Renault Express Van sa budú nachádzať dve motorizácie. Benzínovú bude zastupovať 1,3 litrový TCe štvorvalec s výkonom 74 kW. Naftový štvorvalcový agregát ponúkne turbo a 1,5 litrový objem s dvomi výkonnostnými variantami 55 a 70 kW. Na francúzskom trhu sa už predaj nového úžitkového drobca spustil. Do ostatných krajín by sa mal dostať na jar.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button