Automobily

Superšportová talianska štvorkolesová anomália s technikou Porsche a dizajnom z minulého storočia

Anomalya

S veľmi divným názvom Anomalya, no s o to krajším a horkokrvnejším dizajnom, prichádza na svet nový superšport z Taliansky rodiska tých najlepších a najkrajších športiakov na svete (Ford GT40 sa bude teraz chvíľku tváriť, že si túto vetu neprečítal). Anomalya je výtvorom talianskej spoločnosti Sly Garage. Je postavená na báze modelu Porsche Boxster a jej krivky vzdávajú hold športiakom deväťdesiatych rokov.

Anomalya – naozaj divné meno pre športiak…

Motor Boxer bude pri novinke s divným menom Anomalya umiestnený rovnako v strede, ako pri pôvodnom modeli Porsche Boxster.

Cieľom talianskej firmyčky bolo vytvoriť automobil, z ktorého by mal šofér veľkú radosť vďaka čistote riadenia, žiadne automatické prevodovky či pomocné systémy. Tiež chcel jazdca preniesť do éry slávnych športiakov deväťdesiatych rokov. Aj preto si ako základ pre svoj superšport zvolil model Porsche Boxster generácie 986, vyrábanej v rokoch 1996 až 2004. Konkrétne to je verzia S s 3,2 litrovým plochým šesťvalcom s výkonom 190 kW.

Motor Boxer bude pri novinke s divným menom Anomalya umiestnený rovnako v strede, ako pri pôvodnom modeli Porsche Boxster. Poháňaná ostane zadná náprava, čo je aj pri výkonnom športiaku očakávané. Zaujímavým faktom je hmotnosť talianskeho superšportu. Jeho stvoritelia sľubujú veľmi priaznivých 1080 kilogramov. Vďaka nim dokáže tento stroj z nuly na stovku vyštartovať za 4,4 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 270 km/h.

Taliansky superšport Anomalya z dielne Sly Garage bude vyrábaný ako malosériový automobil. Počet vyrobených kusov si zatiaľ Taliani nechávajú pre seba. Jeho výroba bude do veľkej miery prebiehať ručne a teda môžeme povedať, že každý z vyrobených modelov bude akýmsi unikátom. A aká bude cena tohto stroja? To zatiaľ môžeme len tipovať. Myslíme si, že bude s najväčšou pravdepodobnosťou šesťciferná.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button