Automobily

Nová hračka Kena Blocka! Audi S1 E-Tron Quattro Hoonitron čerpalo inšpiráciu z bohatej histórie

Audi S1 E-Tron Quattro Hoonitron

Viete si predstaviť Kena Blocka v automobile, ktorý nevydáva žiadny zvuk a počuť z neho tak akurát pišťanie pneumatík? No my veľmi nie. Avšak jeho poslednou hračkou je nečakane (alebo očakávane) elektrický superšport. Konkrétne, nemecké Audi S1 E-Tron Quattro s príznačným označením Hoonitron. Inšpiráciu čerpali dizajnéri pri jeho zostrojení v bohatej pretekárskej histórii značky Audi. Nápadne sa podobá na model Audi Sport Quattro S1 Pikes Peak – jeden z najobľúbenejších automobilov Kena Blocka.

Audi je pre Kena Bloska novinkou…

Novým vozidlom Kena Blocka sa stal pretekársky špeciál poháňaný elektrinou. Konkrétne model Audi S1 E-Tron Quattro Hoonitron.

Po oznámení spolupráce pretekára so zvučným menom Ken Block a nemeckej značky Audi sme veru očakávali, za volant akého stroja sa tento divoch posadí. Chceli sme vidieť poriadnu raketu v ďalšom zo série Gymkhana videí. Očakávali sme možno nejakú RS6-ku, továrenskú s nálepkami či možno upravenú na okruhy. No voľba bola iná. A to veru poriadne prekvapujúca.

Novým vozidlom Kena Blocka sa stal pretekársky špeciál poháňaný elektrinou. Konkrétne model Audi S1 E-Tron Quattro Hoonitron. Táto pretekárska kreatúra bola inšpirovaná historickým vozidlom Audi Sport Quattro S1 Pikes Peak, ktoré je údajne jedným z najobľúbenejších pretekárskych automobilov Kena Blocka. Kedysi bolo osedlávané jazdcom Walter Röhlom, ktorý v ňom vyhral v slávnych pretekoch do kopca – Pikes Peak.

Elektrifikovaný pretekársky špeciál Audi S1 E-Tron Quattro Hoonitron vznikol len za 4 týždne. Jedinou nevýhodou tohto stroja je, že nemá pod kapotou prepĺňaný päť, šesť či osemvalec, ale “len” niekoľko tichých elektromotorov, umiestnených pri oboch nápravách. Na mohutný rev motora tak môžeme zabudnúť. Podrobné technické detaily o modeli si automobilka so štyrmi kruhmi na nose necháva pre seba.

Ken Block sa už ah stihol pochváliť, že absolvoval prvé testovacie jazdy z ktorých bol vraj poriadne nadšený. Pochvaľoval si aj dokonalé driftovanie, ktorému zo začiatku pri elektrickom pohone neveril, no na jeho prekvapenie, veľmi si ho s modelom Audi S1 E-Tron Quattro Hoonitron užíval. Na prvé zábery z jeho jázd si však musíme ešte počkať. Kedy príde prvá Gymkhana na elektrickom Audi, ešte oficiálne známe nie je.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button