Info

Hyundai nekončí ani so spaľovacími motormi ani s vodíkom! Vyvracia minuloročné fámy

Hyundai

Pred koncom minulého roka sme na mnohých svetových serveroch čítali správy o tom, ako juhokórejská automobilka Hyundai končí s výrobou spaľovacích motorov a rovnako aj s vývojom vodíkového pohonu. Tieto tvrdenia sme však nepovažovali za podložené a za pravdivé. Na ich šírenie zareagoval aj samotný Hyundai, ktorý zaujal k nepravdivým tvrdeniam jasné stanovisko.

Spaľovacie motory minimálne ešte ďalšiu dekádu…

Hyundai bude aj naďalej ponúkať celosvetovo svojim zákazníkom vysoko efektívne spaľovacie motory, ako aj bezemisné elektromobily či autá na vodíkový pohon.

Okolo automobilky Hyundai sa koncom roka šírili rôzne fámy, ktoré vyvracali jej trend a smerovanie za posledné roky. Špekulácie, podľa ktorých juhokórejská značka prestáva vyrábať automobily so spaľovacími motormi, či končí vývoj vodíkového pohonu, samozrejme predstavitelia značky Hyundai vyvrátili.

Obe správy sa ukázali ako hoaxy, ktoré z nejakého dôvodu mali dostať odbornú, ako aj širokú verejnosť do omylu. Automobilka ich označila za nedorozumenie. Všetky špekulácie boli však vyvrátené a popreté a Hyundai aj naďalej pokračuje vo vývoji a zlepšovaní svojich automobilov tak s vodíkovým pohonom, ako aj so spaľovacími agregátmi. Pre automobilový portál Motor1 tieto informácie potvrdil manažér skupiny Hyundai Motor America, Michael Stewart.

Hyundai tak bude aj naďalej ponúkať celosvetovo svojim zákazníkom vysoko efektívne spaľovacie motory, ako aj bezemisné elektromobily či autá na vodíkový pohon. Hyundai tiež potvrdil, že v blízkej dobe so spaľovacími motormi prestať určite nechce. Aj keď do elektromobility fanaticky pobláznená Európa tlačí na vyvraždenie spaľovacích motorov, Hyundai sa ich zbaviť skôr ako v roku 2035 veru nechystá.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button