Automobily

Špeciálny športový koncept Honda debutuje na Japan Mobility Show 2023

Honda Japan Mobility Show 2023

Honda oznámila komplexnú zostavu vystavených exemplárov pre Japan Mobility Show 2023, kde plánuje usporiadať niekoľko svetových premiér. Hlavným bude Specialty Sports Concept, ku ktorému automobilka zatiaľ nezverejňuje žiadne obrázky ani upútavky. Podrobnosti sú tiež zahalené rúškom tajomstva, hoci vieme, že to bude čisto elektrické a zábavné vozidlo aj napriek tomu, že mu chýba spaľovací motor.

Honda sa zameriava na obnoviteľné zdroje a recyklovateľné materiály…

Roztomilý koncept SUSTANIA-C natretý červenou farbou s bielou strechou vyzerá ako zmenšená Honda e.

Honda hovorulí, že „radosť z jazdy a výrazná individualita tohto modelu umožnia ľuďom prekonať ich každodenný život“. Budeme musieť počkať a uvidíme, či to má nejakú súvislosť s konceptom Sports EV Concept , hoci má už šesť rokov a debutoval na autosalóne v Tokiu v roku 2017.

Ostatné svetové premiéry naplánované na Japan Mobility Show 2023 sú oveľa menej vzrušujúce. Roztomilý koncept SUSTANIA-C natretý červenou farbou s bielou strechou vyzerá ako zmenšená Honda e s karosériou vyrobenou z akrylovej živice, ktorú možno recyklovať a znova použiť. Je to rovnaký príbeh ako s konceptom Pocket Concept, motocyklom s objemom pollitra, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na udržateľnosť životného prostredia tým, že plytvá menej zdrojmi.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Pokiaľ ide o CI-MEV, má tvar maličkého dvojmiestneho EV hatchbacku určeného pre mestskú mobilitu a vybaveného technológiou automatizovanej jazdy. Honda vytvorila koncept pre oblasti, kde nie je dostupná verejná doprava, alebo pre ľudí, ktorí nie sú schopní prejsť dlhé vzdialenosti.

Napokon, SC e: Concept má názov, ktorý vám môže evokovať atmosférické benzínové motory Renault (SCe), ale je to elektrický motocykel s vymeniteľnými batériami. Šťavu získava z dvojice jednotiek Honda Mobile Power Pack e. Japan Mobility Show 2023 sa začala 25. októbra prvým novinárskym dňom. Honda na miestnu premiéru prináša aj prototyp Prologue.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button