Info

Pozrite sa na najbezpečnejšie autá minulého roka podľa Euro NCAP! Škodovka a Mercedes bodovali

Euro NCAP 2021 Best in Class

Skončil starý rok a začína sa vo veľkom bilancovať. Svoju bilanciu, alebo lepšie povedané, svoj report za predchádzajúci rok zverejnila aj organizácia Euro NCAP, ktorá vydala zoznam najbezpečnejších automobilov roku 2021 naprieč jednotlivými segmentami. Ktoré autá sú tie najbezpečnejšie? Nájde sa medzi nimi aj to vaše?

Medzi víťazmi žiadny Francúz, Talian ani Kórejec…

Testami prešlo až 33 nových automobilov z ktorých len 22 dostalo hodnotenie 5 hviezdičiek.

Euro NCAP aj minulý rok nezaháľala a testovala svetové štvorkolesové novinky o sto šesť. Samozrejme, výsledky sme sa dozvedali počas celého roka. Testami prešlo až 33 nových automobilov z ktorých len 22 dostalo hodnotenie 5 hviezdičiek. Niektorí z nás sa však v záplave nových modelov nemuseli dostať k hodnoteniu napríklad svojho či susedovho automobilu. Preto Euro NCAP vydala report tých najspoľahlivejších automobilov, ktoré rozdelila do jednotlivých segmentov. Predsa len 5-hviezdiškové SUV má úplne iný stupeň bezpečnosti ako napríklad 5-hviezdičkový mestský kompakt. Tieto segmenty sa predsa len ani nemôžu porovnávať.

Pri hľadaní najbezpečnejšieho vozidla organizácia Euro NCAP využívala priemer zo skóre, ktoré testované vozidlá dosiahli v tradične sledovaných kategóriách, medzi ktoré patria napríklad bezpečnosť posádky, bezpečnosť detskej posádky, bezpečnosť chodcov či ponuka bezpečnostných asistentov. Pri porovnávaní “Best in Class” organizácia Euro NCAP využíva porovnávanie len základných modelov, bez špeciálnej doplnkovej výbavy. Ako teda samotné porovnávanie dopadlo?

Inzercia Odťahová služba Rečičár

V kategórii “Executive” zvíťazil nový Mercedes-EQ EQS. V kategórii “Large Off-Road” zvíťazila Škoda Enyaq iV. V kategórii “Small Family Car” sa dostala ďalšia Škoda, konkrétne Fabia. V kategórii “Small MPV” zvíťazila Toyota Yaris Cross a v kategórii “Small Off-Road” zvíťazil Nissan Qashqai. Po prvýkrát v histórii organizácia Euro NCAP vyhlasovala aj kategóriu “Pure Electric” čisto elektrických automobilov, v ktorých sa proti sebe postavili elektrické vozidlá z rôznych segmentov. Aj túto kategóriu ovládol luxusný elektrický Mercedes-EQ EQS. Tak ako? Našli ste medzi najbezpečnejšími automobilmi na trhu aj svojho štvorkolesového tátoša?

Zdroj videa: Official YouTube Channel Euro NCAP

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button