Automobily

Limitovaná edícia na počesť polstoročnice Spojených Arabských Emirátov

Mansory AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE

Spojené Arabské Emiráty oslavovali 50 rokov od svojej samostatnosti. Krajina je na svoje výročie naozaj hrdá. Päťdesiatku sme mohli vidieť na veľkolepej projekcii na najvyššej stavbe sveta Burj Khalifa pri oslavách príchodu nového roka, tiež na lietadlách spoločnosti Emirates, konkrétne na Airbuse A380 či Boeingu 777-300 ER. Svoj darček k oslavám päťdesiateho výročia chce Spojeným Arabským Emirátom odovzdať aj značka Mansory, pre ktorú je tento trh kľúčovým. Preto si pripravila jednoducho prekrásny model Mansory AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE. Hneď by sme sa chceli posadiť do jeho jedinečného interiéru a kochať sa ním pri jazde popod najväčšie a azda najunikátnejšie stavby sveta v SAE.

Nenechá chadného ani najnezaujatejšieho motoristu…

Mansory AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE bude k dispozícii len v SAE.

Nemecký luxusný úpravca luxusných automobilov, Mansory, prichádza na trh s unikátnou limitovanou edíciou modelu Mansory AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE, ktorý vzdáva hold päťdesiatemu výročiu samostatnosti Spojených Arabských Emirátov. Toto auto nenechá chladného ani toho najnezaujatejšieho motoristu. Je to nádherné, doslova umelecké, dielo, ktorého cenu si nevieme predstaviť a ani samotné Mansory ju neprezrádza. Pre toho, kto si tento automobil zadováži, cena rozhodujúca nie je. Rozhodujúca je jedinečnosť a prestíž. A tie Mansory AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE určite ponúka. A k tomu v prekrásnom obale.

Mansory AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE bude k dispozícii len v SAE. V novo otvorenom autosalóne Mansory v Dubaji si dokonca jeden exemplár môžu naživo prezrieť všetci návštevníci. Nielen v interiéri autosalónu, ale aj v exteriéri dokáže unikátna čierno-fialová farebná kombinácia skutočne vyniknúť. Na kryte rezervy limitovanej edície, ako aj na znaku na prednej kapote, nájdeme symbolickú mapu SAE, ktorá sa tiež objavuje v interiéri. Nechýba pri nej veľká 50-tka. Samozrejme nechýbajú ani početné karbónové doplnky či aerodynamické prvky, na ktoré sme už pri úpravách v podaní Mansory zvyknutí.

Ak sme vychválili dvojfarebný lak, ešte väčšiu pozornosť a obdiv si zaslúži interiér automobilu. Konkrétne jeho zvolené farebné prevedenie. Sýta žltá farba je veľmi vkusne až luxusne spojená s kontrastnou fialovou. Športoví fanúšikovia zámorskej NBA by mohli mať pocit, že sa pozerajú na auto nejakého z vrcholových hráčov LA Lakers. Vnútro ponúkne množstvo uhlíkových detailov ako aj prémiové materiály a hodiny a hodiny ručnej práce, ktorá tento automobil doťahuje do dokonalosti.

O pohon unikátneho limitovaného modelu Mansory AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE sa postará prekopaný štvorlitrový osemvalec AMG s výkonom brutálnych 900 koní a krútiacim momentom 1200 Nm. Nádherná beštia s poriadnym motorom. To je Mansory a ich úprava už bez tak dokonalého modelu Mercedes AMG G63. A aká je cena? To vie len ten, kto si tento automobil kúpi. Aj keď pre toho je cena absolútne nepodstatným údajom. Ak si chcete na vlastné oči prezrieť tento arabský unikát, nasadnite na prvý let do Dubaja a poponáhľajte sa do novootvoreného showroomu Mansory, kým sa vystavený model nepresťahuje do garáže súkromného zberateľa.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button