Technika

Nová LEGO hračka v životnej veľkosti! Kalifornský Legoland zdobí Ferrari F40

LEGO Ferrari F40

Len pred pár dňami sa na svojej oficiálnej facebookovskej stránke pochválil novým prírastkom Legoland v Kalifornii. Do jeho zbierky exponátov pribudlo jedinečné LEGO Ferrari F40 v životnej veľkosti. Zaradilo sa tak do celej rady zaujímavých štvorkolesových LEGO modelov, ktoré sa po svete predstavujú posledné roky. Aj na našich stránkach sme si predstavili napríklad Bugatti Chiron. Lamborghini Sián či McLaren Senna. Partia sa dnes rozrastá o nového člena, ktorým je úžasné Ferrari F40.

LEGO rozširuje svoju zbierku unikátnych automobilov…

LEGO skladačka modelu Ferrari F40 v životnej veľkosti je zložená z 358 000 kociek slávnej dánskej stavebnice.

Superšportový automobil, hviezda ciest rokov deväťdesiatych, sa svojej pocty dožil aj ako LEGO skladačka v životnej veľkosti. Ferrari F40, zložené z 358 000 kociek slávnej stavebnice LEGO, zdobí od minulého týždňa priestory kalifornského Legolandu. Na jeho stavbu potrebovali technici 1900 hodín a vývoj jeho dielov a príprava na stavbu zabrala takmer rovnaký čas. LEGO Ferrari F40 je takmer totožné s originálom čo sa týka rozmerov. Je 4300 mm dlhé, 1800 mm široké a 1200 mm vysoké s rázvorom 2400 mm. Jeho hmotnosť je 1360 kg. Zo stavebnice nie je vytvorený len obal automobilu ale aj jeho prístupný interiér.

Nové legové Ferrari F40 si vyslúžilo v kalifornskom Legolande miesto v garáži novej interaktívnej expozície s názvom LEGO Ferrari Build and Race, ktorá bude oficiálne otvorená už zajtra, 12. mája. Šťastlivci, ktorí sa dostanú k automobilu ako prví, budú mať možnosť odfotiť sa nielen v jeho blízkosti, ale aj v jeho interiéri.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button