Automobily

AC Schnitzer si vzal do parády BMW M4! Výsledkom je viac ako 600 koní pod kapotou

AC Schnitzer BMW M4

M-kové “bavoráky” sú špičkovými športovými automobilmi ihneď, ako vyjdú z výroby. Bez akýchkoľvek úprav sú to doslova rakety na štyroch kolesách. Čo však s takými zákazníkmi, ktorým sa aj tieto modely javia ako málo rýchle či málo výkonné? Vtedy nastupuje na scénu AC Schnitzer, ktorý z týchto už bez tak poriadne vyladených modelov, dokáže dostať ešte viac. K tomu pridá niekoľko dizajnových úprav a jedinečné kúsky sú na svete. Poslednými upravenými modelmi nemeckej tuningovej dielne sú stroje BMW M4 a M4 Cabrio. Musíme uznať, že AC Schnitzer si dal naozaj záležať tak pod kapotou, ako aj navonok. Posúďte sami…

Komu by nestačilo M-kové BMW…

Pod kapotou upraveného BMW M4 z dielne AC Schnitzer bude pracovať prekopaný trojlitrový twin-turbo šesťvalec, z ktorého dostala nemecká dielňa výkon až 610 koní.

Nemecká dielňa zapracovala na aerodynamike modelov BMW M4, čoho výsledkom je nový splitter, ktorý pridáva prítlak až 40 kilogramov pri rýchlosti 200 km/h. Predný nárazník dostal niekoľko aerodynamických prvkov ako krídelká či otvory, ktoré sa od ľadviniek ťahajú až ku kapote. Bodykit bol obohatený o mohutnejšie prahy, ako aj o spojler, ktorý však nájdeme len pri verzii s pevnou strechou. Dokonalým estetickým, ako aj maximálne funkčným, prvkom sú unikátne dvadsaťpalcové disky kolies s označeniami AC1 a AC3, ktoré AC Schnitzer ponúka hneď v niekoľkých farebných prevedeniach. Konštruktéri na tieto kolesá obuli 285-ky pneumatiky vpredu a 295-ky vzadu. Podvozok je možné výškovo nastaviť vďaka novému zaveseniu kolies RS v rozsahu 40 mm.

Pod kapotou upraveného BMW M4 z dielne AC Schnitzer bude pracovať prekopaný trojlitrový twin-turbo šesťvalec, z ktorého dostala nemecká dielňa výkon až 610 koní. Úpravám sa nevyhla ani riadiaca jednotka. Vďaka jej nastaveniu bude k dispozícii verzia s 590 a 610 koňmi. Maximálny krútiaci moment je pri tom 750 Nm. Za aký čas zrýchli z nuly na stovku a aká je jeho maximálna rýchlosť si zatiaľ spoločnosť AC Schnitzer necháva pre seba. Plusom modelov upravených nemeckou dielňou je, že sa na nich viaže dokonca až päťročná záruka. Je to veľmi odvážna garancia, no aspoň je vidieť, ako si stojí spoločnosť AC Schnitzer za svojimi úpravami. A pri tom si je určite vedomá, ako asi budú noví zákazníci s jej špeciálmi na cestách či na okruhoch zaobchádzať.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button