Automobily

Nissan Juke dostal facelift s viacerými technológiami a novou žltou farbou

Nissan Juke

Nissan osviežuje mestský crossover Juke. Najvýraznejšími prvkami faceliftu sú určite nová, žiarivá žltá farba laku a nový informačno-zábavný systém interiéru. Čo ďajšie dostal faceliftový Nissan Juke? Poďme spolu nazrieť pod pokrievku japonského modelu a predstavme si ho do detailov.

Nissan Juke žiari ako slnko…

Okrem nových farieb debutujú vo verziách N-Connecta a Tekna+ aj nové 17-palcové disky.

Nová farba požadovaná zákazníkmi je jasnejšia a modernejšia ako mala prvá generácia a štandardne sa dodáva s čiernou strechou, zrkadlami, podbehmi, maskou chladiča a stĺpikmi. K dispozícii je aj nová biela. Okrem nových farieb debutujú vo verziách N-Connecta a Tekna+ aj nové 17-palcové disky z ľahkej zliatiny v päťlúčovom dizajne. A to je z vonkajších zmien všetko.

Poďme však nazrieť aj do interiéru. Nissan predstavuje nový informačno-zábavný systém s 12,3-palcovou obrazovkou, ktorá je naklonená v 8-stupňovom uhle k sedadlu vodiča. Ide o systém, ktorý si osvojili najväčšie vozidlá výrobcu a je vybavený novou grafikou, Apple CarPlay a bezdrôtovým systémom Android Auto. V modeli Juke debutuje aj nový 12,3-palcový digitálny prístrojový panel. Je k dispozícii od úrovne výbavy N-Connecta a má individuálne prispôsobiteľnú grafiku a obsah.

V novom variante výbavy N-Sport sa v interiéri nemusíte báť, že by ste tu ostali bez žiarivej žltej. Na nových sedadlách z alcantary so špeciálnymi švami alebo na palubnej doske sú viditeľné jej farebné variácie.

Napokon, všetky verzie Nissanu Juke budú štandardne vybavené novými jazdnými asistentmi. Patria medzi ne Lane Departure Warning, ktorý je teraz štandardom pre všetky verzie, Lane Keeping Assist, ktorý je štandardom pre výbavu Tekna, Rear View Camera, ktorá je štandardom pre všetky verzie a má nové 1,3 megapixelové rozlíšenie, a Around View monitor, ktorý je dostupný od výbavy N-Connecta.

Na pohonoch sa nič nemení. Na spodnom konci ponuky je 1,0 Turbo 3-valec DIG-T s výkonom 114 k a krútiacim momentom 180 Nm, dostupný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou DSG. K dispozícii je aj hybridná verzia, v ktorej je 1,6-litrový benzínový motor vyvinutý Nissanom pre hybridné pohony s výkonom 94 k a 148 Nm kombinovaný s elektromotorom s výkonom 49 k a 205 Nm a 15 kW štartér/generátor s meničom a vodou chladenou 1,2 kWh batériou od Renaultu.

Ceny za faceliftovaný Nissan Juke japonský výrobca zatiaľ nezverejnil, no nemali by sa príliš odlišovať od tých súčasných.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button