Automobily

Volvo P1800 Cyan GT je krásny restomod s výkonom 420 koní

Volvo P1800 Cyan GT

Pred niekoľkými rokmi sa švédsky motoristický tím Cyan Racing pustil na cesty s restomodom založeným na Volve P1800. Teraz je na svete druhý model, ktorý oživuje elegantné kupé zo 60. rokov minulého storočia s výrazným grand touringovým charakterom. Proces prerábky začína originálnym modelom Volvo P1800 a dokončenie každého exempláru do výslednej podoby trvá 12 až 15 mesiacov.

Restomod Volvo P1800 Cyan GT je umelecké dielo…

Srdcom modelu Volvo P1800 GT je  2,0-litrový preplňovaný benzínový motor.

Cyan Racing už tento zelený skvost s krémovým vnútrom dodal jednému zo svojich zákazníkov v Spojených štátoch. Nová edícia P1800 sa líši od pôvodnej verzie 2020 mäkším, plne nastaviteľným odpružením, ktoré má poskytnúť viac pohodlia na dlhých cestách. Na tento účel bol interiér vybavený dodatočným materiálom pohlcujúcim hluk a na mieru vyrobenou titánovou klietkou. Váži menej ako 1 000 kg a zostáva ľahký.

Srdcom modelu Volvo P1800 GT je rovnaký 2,0-litrový preplňovaný benzínový motor. V najvyššej verzii produkuje až 420 koní, no existujú aj slabšie verzie s 355 koňmi. Tento štvorvalcový agregát pochádza z pretekárskeho vozidla Volvo S60 TC1. Výkon sa prenáša na zadnú nápravu cez 5-stupňovú prevodovku Holinger, špeciálne navrhnutú pre túto novú úpravu. Motor bol preladený tak, aby zdôrazňoval jazdné vlastnosti a nie špičkový výkon Volva .

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Krásna karoséria je vyrobená z uhlíkových vlákien. Cyan Racing montuje vozidlá vo svojej továrni vo švédskom Göteborgu. Cena zatiaľ nebola zverejnená, no bežná, neupravená verzia Volva P1800 môže stáť pokojne aj cez 500 000 eur, takže ani GT určite nebude lacné. Výroba bude obmedzená.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button