Automobily

Najluxusnejší ratrák na svahu? Mercedes G500 v úprave Delta 4×4 si tento prívlastok zaslúži

Mercedes G500 Delta 4x4

Nemecko je veľmocou nielen vo výrobe automobilov tých najznámejších značiek, ale aj veľmocou čo sa týka tuningu. Spomeňme si len také mená ako Mansory, Gemballa, Klassen či Hamman. Pravdaže, okrem týchto zasa najpopulárnejších úpravárenských firiem sa tu nachádza množstvo menších a drobných tuningových firiem, medzi ktoré patrí aj spoločnosť Delta 4×4. Tá si zobrala do parády Mercedes G500, na ktorý namontovala snežné pásy. Spravila z tohto stroja tak najluxusnejší ratrák či snežný skúter na svahu.

Mercedes, ktorý posúva svoje hranice…

Špeciálny opásovaný Mercedes G500 si objednal zákazník René Veraguth, šéf švajčiarskej spoločnosti Caflish Garage.

Úpravy terénnych automobilov má v Nemecku pod palcom spoločnosť Delta 4×4. Jej najnovší projekt je upravený, snežnými pásmi vybavený, svalnatý Mercedes G500. Vďaka pásom sa dokáže dostať tam, kde by ste sa za iných okolností na kolesách ani len neodvážili ísť. Špeciálny opásovaný Mercedes G500 si objednal zákazník René Veraguth, šéf švajčiarskej spoločnosti Caflish Garage. Tento pán vlastní horskú chatu v nadmorskej výške takmer 3000 metrov a veru, šliapať sa mu na ňu nechce. Chata sa okrem výšky nachádza aj v jednej z najdrsnejších častí švajčiarskych Álp, v oblasti Graubündner.

Delta 4×4 upravila Mercedes G500 tak, aby bolo možné na neho nahodiť snežné pásy a samozrejme, aby s nimi bol aj schopný jazdy v ťažkom teréne. Uchovaná ostala aj možnosť jednoduchého prehodenia pásov s pneumatikami. Automobil tak bude možné využívať celoročne, nielen na jazdu snehom či blatom v zimných či jesenných mesiacoch. Karoséria musela byť zvýšená o 20 centimetrov, aby sa pásy do nej vmestili. 50 mm získali technici Delta 4×4 inštaláciou vlastného lift-kitu a ďalších 50 mm poskytli pružiny Eibach. Blatníky sa museli kvôli pásom povytiahnuť do priestoru, vďaka čomu dostalo auto ešte mohutnejší výzor.

Okrem prvého šťastlivca sa úprava ujde aj ďalším záujemcom, ktorí sa veru budú musieť dobre plesknúť po vačku. Len samotné pásy vyjdú na 50 000 eur. Ak chcete automobil s nimi homologizovať pre bežnú premávku, Delta 4×4 to vybaví za ďalších 50 000 eur. Zvýšenie karosérie s homologizáciou vás bude stáť ďalších 19 000 eur a ďalšiu “dvacku” čiže 20 000 eur vás bude stáť dokončenie celej konverzie vrátane nových nárazníkov, rozšírených podbehov, kolies s celoročnými pneumatikami a strešným nosičom. Suma sumárom, úprava na pásové G500 bude od spoločnosti Delta 4×4 koštovať 139 000 eur.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button