Technika

LEGO prináša novinky zo sveta automobilových stavebníc! Privítajme Bugatti Bolide a Ford GT

LEGO Bugatti Bolide & Ford GT

Azda najpopulárnejšia stavebnica na svete, LEGO, rozširuje svoju ponuku o dva ďalšie zaujímavé modely automobilov, ktoré by chcel v skutočnosti osedlať každý milovník rýchlosti. Ak sa však za volanty týchto dvoch brutálnych superšportov nedostanete, môžete ich vlastniť! Stačí vám pár desiatok eur a niekoľko príjemných chvíľ strávených pri stavaní. LEGO Technic prináša pre tento rok novinky v podobe modelov Bugatti Bolide a Ford GT.

LEGO nielen pre deti…

LEGO má riešenie pre všetkých, ktorí by radi parkovali vo svojej garáži modely Bugatti Bolice či Ford GT, no ich peňaženka je zásadne proti…

LEGO Technik nie je len hračkou pre deti. Je aj zábavkou pre dospelých či zberateľským predmetom pre LEGO-zanietencov. Tento rok dánska stavebnica prináša jej milovníkom dvojicu nových modelov z automobilového sveta. Bugatti Bolide a Ford GT s dĺžkou 31 cm pri Bugatti a 39 cm pri Forde. Model Bugatti je menší. Je zložený z 905 dielikov. Ford je o niečo väčší. Na jeho zloženie budete potrebovať spojiť až 1466 dielikov. Nebudú chýbať ani funkčné detaily, ktoré ešte viac priblížia LEGO hračku k reálnemu automobilu.

Bugatti Bolide dostalo žltočierne prevedenie, samolepky s vyobrazenými detailmi, ktoré nebolo možné vyrobiť z LEGO dielikov, ale aj motor W16 s pohyblivými piestami, funkčným riadením a funkčnými výklopnými dvermi. Druhá novinka Ford GT sa tiež môže pochváliť motorom V6 s pohyblivými piestami, či nezávislými tlmičmi všetkých štyroch kolies, ako aj funkčným riadením. Okrem toho LEGO model dostal aj zadný pohon s diferenciálom, otváracie dvere, nastaviteľný spojler či otváraciu kapotu. Modely sú dostupné na objednávku už dnes. Ford GT príde oficiálne v marci.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button