Info

Dostane juhokórejský SsangYong nové meno? Rozhodnú o tom jeho noví majitelia

SsangYong

Juhokórejská automobilka SsangYong konečne dosiahla stabilitu a to vďaka svojmu novému majiteľovi KG Group. Po turbulentných rokoch, kedy sa značka prebíjala marketom s neistotou a strachom o budúcnosť, sa konečne dostáva do normálu a hlavne do stabilnej situácie vďaka ktorej môže znovu prosperovať. Hľadanie nového vlastníka je tak dovŕšené a s jeho nájdením prichádzajú aj určité zmeny. Pre spotrebiteľa je azda tá najzásadnejšie zmena mena automobilky. Ako sa budú budúce modely značky SsangYong volať? Zmení automobilka svoje meno za nové, alebo ostane pri svojom doterajšom názve?

SsangYong už zažil niekoľko zmien svojho mena…

Hlavným dôvodom premenovania značky SsangYong na KG by mohla byť bolestivá minulosť značky, ktorá ju spája s nestabilitou, neúspechom a hlavne nekvalitou.

Na základe zatiaľ oficiálne neprezentovaných a nepotvrdených informácií čerpaných zo zahraničných médií, ako napríklad austrálskych portálov Drive, CarExpert či juhokórejského média The Korea Herald, pre ktoré údajne potvrdil novinky z oblasti zmeny mena spoločnosti SsangYong predseda spoločnosti KG Group, Kwak Jae-Sun, by budúce modely Ssang Yong už vo svojom názve nemuseli niesť doterajšie meno značky SsangYong, ale mohli by preberať meno spoločnosti KG Group. Ich označenie by tak mohlo byť skrátené na KG. Na trhu by sme tak mohli mať tým pádom nielen značku MG, ale aj KG. Nové meno KG by malo nasledovať aj nové logo, ktoré však zatiaľ oficiálne predstavené nebolo.

Hlavným dôvodom premenovania značky SsangYong na KG by údajne, podľa zatiaľ oficiálne nepotvrdených informácií od Kwaka Jae-Suna, mala byť bolestivá minulosť značky, ktorá ju spája s nestabilitou, neúspechom a tiež nekvalitou. Hoci sa už SsangYong predáva na trhoch ako stály, úspešný a cieľavedomý zástupca strednej triedy, ktorý ponúka za relatívne málo peňazí veľký potenciál, nový majiteľ KG Group údajne nechce používať jeho staré meno, ale chce začať s novým čistým štítom. Na oficiálne vyjadrenie si však budeme musieť ešte počkať.

Zmena mena by nebola pre automobilku SsangYong ničím novým. Už v minulosti sa s jej menom priveľa manipulovalo. Automobilka bola založená v roku 1954 ako Ha Dong-Hwan Motor. Po zlúčení s Dongbang Motor Co sa premenovala na Ha Dong-Hwan Motor, neskôr sa jej názov skrátil na Dong-A Motor. V roku 1986 prevzala automobilku skupina SsangYong, podľa ktorej dostala dnešné meno. Medzi rokmi 1997 a 2000, keď kontrolný podiel SsangYongu prevzalo Daewoo, sme mohli modely SsangYong vidieť obrandované značkou Daewoo. Na ceste ste tak mohli stretnúť vedľa seba rovnaké autá s odlišnými menami Daewoo Musso a SsangYong Musso. Zmenu mena sme skoro zažili aj nedávno, kedy značku SsangYong vlastnila indická Mahindra. Tá však po zmene mena neprahla toľko, ako to dnes na rôznych portáloch čítame o aktuálnom majiteľovi, spoločnosti KG Group. Sme úprimne zvedaví, kedy a či vôbec dôjde k zmene mena a aký by mohla mať táto zmena ohlas medzi európskymi motoristami. Na značku SsangYong sme si u nás, tak ako aj v zahraničí, už zvykli. Uvidíme, či sa teda bude názov značky meniť a ako sa bude prípadne dariť jej modelom s novým menom.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button