Automobily

Land Rover Defender pre nový modelový rok dostáva upgrade

Land Rover Defender

Land Rover Defender je už desaťročia ikonou medzi terénnymi vozidlami. Nad modernými SUV sa môže len jemne usmievať, pretože tam, kde dobrodružstvo s nimi končí, u neho iba začína. Od uvedenia šiestej generácie v roku 2020 ponúka „Landy“ aj dovtedy nepoznanú úroveň komfortu. Pre modelový rok 2025 doprial Land Rover svojmu úspešnému modelu niekoľko vylepšení a uviedol na trh zaujímavé špeciálne modely.

Land Rover Defender s radou vylepšení interiéru…

Land Rover Defender 110 Sedona Edition čerpá inšpiráciu z pieskovca bohatého na železo v Sedone v Arizone.

Predovšetkým zvýšený komfort bol v špecifikáciách pre modelový rok 2025. Nové kapitánske sedadlá v prevedení Defender 130 ponúkajú najlepší komfort sedenia. Táto možnosť zahŕňa dve mimoriadne pohodlné a dokonale tvarované samostatné sedadlá luxusnej triedy v druhom rade, vybavené lakťovými opierkami na oboch stranách a praktickými opierkami hlavy s krídelkami. Dve sedadlá tiež otvárajú pohodlný, široký priechod k sedadlám v treťom rade.

Nový je aj balík Signature Interior. To zahŕňa celý rad vylepšení interiéru modelu Land Rover Defender, vrátane sedadiel, čalúnenia a materiálov. Nový voliteľný balík je možné kombinovať so všetkými variantmi karosérie a je súčasťou štandardnej výbavy modelov Defender X a V8, pričom si ho možno objednať ako voliteľnú výbavu aj pre Defender Dynamic HSE.

Land Rover dal dokopy pekný balík s novým špeciálnym modelom. Defender 110 Sedona Edition čerpá inšpiráciu z pieskovca bohatého na železo v Sedone v Arizone. Sýtočervený materiál charakterizuje tamojšiu krajinu a predstavuje dobrodružstvo, úchvatné prírodné krásy a malé úniky z každodenného života. Špeciálny model navonok vyniká svojim exkluzívnym lakom, 22-palcovými diskami z ľahkej zliatiny, čiernymi akcentmi a bočnou “oporou” exteriéru.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Tým sa však rozsah výbavy nového Defender 110 Sedona Edition ani zďaleka nevyčerpáva – práve naopak. Vychádza z veľmi bohato vybaveného modelového variantu Defender X-Dynamic HSE. Zahŕňa okrem iného sedadlá vo farbe Ebony s poťahmi v koži Windsor a textílii Kvadrat.

Sedadlá sú tiež súčasťou dodávky už opísaného balíka Signature Interior. Nová voliteľná výbava zahŕňa aj početné vylepšenia, ktoré zdôrazňujú luxus a pozornosť venovanú detailom, ako sú nové materiály príjemné na pohľad i na dotyk a praktické odkladacie vrecká pre cestujúcich na predných sedadlách.

V prípade modelu Land Rover Defender bola pre modelový rok 2025 reštrukturalizovaná a zjednodušená ponuka variantov a špecifikácií. Teraz sú dostupné modelové verzie Defender S, X-Dynamic SE, X-Dynamic HSE, X a V8. Spresnil sa aj rozsah voliteľných balíkov. Zákazníci si tu môžu vybrať zo širokej škály alternatív a možností vybavenia. Na cenovku jednotlivých prevedení si ešte nejaký ten piatok budeme musieť počkať.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button