Automobily

Aston Martin DBX707 prešiel nesmelou omladzovacou kúrou

Aston Martin DBX707

Aston Martin opäť pracuje na svojom SUV modeli DBX707. Akoby nebol dostatočne dynamický so svojím 4,0-litrovým motorom V8, s výkonom 707 koní a krúťákom 900 Nm. Nové vylepšenia teraz sľubujú podrobné zmeny v kalibrácii softvéru podvozku. Dodávky sa začnú v druhom štvrťroku roku 2024. Ale upgrade modelu Aston Martin sa vlastne netýka jazdných vlastností. Hlavným zameraním sviežeho moderného spracovania je hlavne interiér vrátane informačno-zábavného systému.

Aston Martin stavil na luxus a jedinečnosť…

Briti pridali autu päť nových farieb laku, ako aj dva nové povrchy kolies.

Segment ultraluxusných a vysokovýkonných SUV sa považuje za komfortnú zónu Britov. Aston Martin chce naplniť toto posolstvo svojou reinterpretáciou vnútorných hodnôt.

V centre pozornosti je novovyvinutý informačno-zábavný systém. Hlavný digitálny prístrojový štít vodiča dostal uhlopriečku 12 palcov, a je teda o 1,5 palca širší ako v modeli DB12 a Vantage. Rovnako ako v predchádzajúcej verzii bola do novej palubnej dosky a stredovej konzoly integrovaná druhá centrálna 10,25-palcová obrazovka infotainmentu. Kombinácia dotykovej obrazovky a prepínača zostáva rovnaká ako pri debute modelu DBX707 v roku 2022. Apple CarPlay sa pripája bezdrôtovo, iní výrobcovia vyžadujú USB-C zásuvky čo vonkoncom neznie to príliš luxusne.

Interiér by mal byť úplne nový s zároveň preberá prvky dizajnov z modelov Aston Martin DB12 a Vantage. Výraznejšie línie vidno najmä v oblasti palubnej dosky a výduchov vzduchu. Hra farieb tu vyniká výraznejšie ako u jeho predchodcu. Dyhové panely v predných dverách sú väčšie a dostupné v rôznych nových materiáloch.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Dymený dub, titánová tkanina a prepracované varianty dreva Ziricote, klavírna čerň alebo dyha z uhlíkových vlákien majú za cieľ podčiarknuť luxusný charakter auta. Môžete si vybrať z troch rôznych dizajnov interiéru. 800-wattový audiosystém so 14 reproduktormi je teraz štandardom. Pre tých, ktorí si potrebujú oddýchnuť od zvuku V8-ičky, je voliteľne k dispozícii 23 reproduktorov s výkonom až 1 600 wattov.

Briti pridali autu päť nových farieb laku, ako aj dva nové povrchy kolies. Vonkajšie zmeny zahŕňajú kľučky dverí, ktoré pri odomknutí vozidla vyčnievajú z karosérie, a otočné sklenené vonkajšie spätné zrkadlá.

Výroba revidovaného modelu Aston Martin DBX707 sa má začať v druhom štvrťroku 2024. Aston Martin je stále skúpy na cenu. Aby sme si však predstavili, o koľko by bol váš účet po kúpe súrodeneckého modelu ľahší, verzia 2022 stála pri uvedení na trh viac ako 238 500 eur. Nový facelift tak určite nebude lacnejší…

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button