Automobily

Kia EV6 (2024) sa predstavila s faceliftom a väčšou batériou

KIA EV6 Facelift

Kia s označením EV6 je tu s nami od druhej polovice roku 2021. Aby výrobca zostal svieži a konkurencieschopný v čoraz náročnejšom segmente, predstavuje facelift svojho elektrického crossoveru. Auto stále vyzerá tak, akoby sa vrátilo z budúcnosti, no teraz je vybavené, okrem iného, ostrejšími svetlometmi, ktoré viac pripomínajú EV9.

Faceliftovaná Kia najskôr na americkom trhu…

Kia EV6 tiež vymieňa starú 77,4 kWh batériu za väčšiu 84 kWh batériu, ktorá sa dokáže nabiť z 10 na 80 percent za 18 minút.

Kia ukazuje štandardný model EV6 aj v prevedei GT-Line, pričom druhý prichádza s prednou svetelnou lištou. Tieto dve úrovne výbavy majú tiež odlišný dizajn aktualizovaných nárazníkov, no nie sú ničím výnimočným. Keďže ide o facelift, profil sa nezmenil, aj keď auto dostalo nové 19- a 20-palcové zliatinové disky.

Hoci interiér vyzerá povedome, nová Kia EV6 dostala iný volant a aktualizovaný rám pre dve obrazovky. Elektrická Kia EV6 tiež dostala systém autentifikácie odtlačkov prstov, 12-palcový head-up displej a digitálne spätné zrkadlo. Teší nás, že s faceliftom zmizla lesklá klavírna čerň pozdĺž stredovej konzoly.

A potom sú tu zmeny, ktoré nie sú viditeľné voľným okom. EV6 dostane bočné airbagy v druhom rade a hrubšie B-stĺpiky pre väčšiu tuhosť karosérie. Elektromotory sú navyše teraz tichšie a komfort jazdy vraj zlepšila aj optimalizácia tlmičov. Okolo zadného motora je tiež dodatočný zvukovo izolačný materiál. Bezdrôtové aktualizácie teraz presahujú rámec navigačného systému, zatiaľ čo bezdrôtové Android Auto a Apple CarPlay sú štandardom. Konečne…

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Kia tiež vymieňa starú 77,4 kWh batériu za väčšiu 84 kWh batériu, ktorá sa dokáže nabiť z 10 na 80 percent za 18 minút. Kia EV6 Long Range s pohonom zadných kolies teraz dokáže namiesto 475 km prejsť 494 km. Tieto hodnoty sú však založené na lokálnom testovacom postupe. V Európe dokázal tento model podľa cyklu WLTP teoreticky prejsť 528 km aj pred faceliftom. S novou batériou by sa táto hodnota mala zvýšiť na približne 550 km. Zatiaľ nie je známe, kedy sa aktualizovaný EV6 dostane do predaja v Európe. V USA by mal byť pripravený do predaja už budúci mesiac.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button