Motocykle

KTM Duke oslavuje okrúhle jubileum! Na scéne je už 30 rokov

30 rokov KTM Duke

Môže sa to zdať až neuveriteľné, ale oranžovo-čierny stroj s menom KTM Duke sa v roku 2024 dožíva okrúhleho jubilea 30 rokov. Pri jeho prvom odhalení v roku 1994 sa predstavil svetu s pôvodným veľkým jednovalcom s objemom 609 cm3. V priebehu nasledujúcich desaťročí sa ďalej vyvíjal mnohými spôsobmi až do podoby, ako ho poznáme dnes.

Tri dekády oranžovo-čierneho stroja menom KTM Duke…

Na oslavu 30. výročia modelu KTM Duke vydáva tím z Mattighofenu niekoľko narodeninových modelov.

Styling motorky sa každým rokom stával ostrejším, čím udával tón danej doby (a vyvíjal sa s ňou). Z jedného bajku sa stal celý modelový rad, ​​ktorý sa neobmedzoval len na jednovalce. Je skutočne ťažké predstaviť si dnes rodinu najháčov bez motocyklov KTM Duke a Super Duke.

Na oslavu tejto významnej príležitosti 30. výročia modelu KTM Duke vydáva tím z Mattighofenu hneď niekoľko narodeninových modelov. Prináša darček v podobe modelov KTM 390 Duke, KTM 990 Duke a samozrejme nechýba ani majestátny 1390 Super Duke R Evo. Všetky sa môžu pochváliť aktualizáciami a vylepšeniami a dostali oveľa viac, než len nový nástrek kapotáže.

Pre rok 2024 dostane KTM 390 Duke všetky druhy vylepšení, od úplne nového podvozku po novú karosériu a nastaviteľné odpruženie. Úplne nový je aj motor a tiež sa môžete tešiť na celý rad elektronických pomocníkov pre jazdca či nový prístrojový panel a ďalšie drobnosti, ktoré tento stroj posúvajú vyššie.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

KTM 990 Duke z roku 2024 tiež dostane veľa inovácií, vrátane palivovej nádrže, kyvného ramena a úplne nového motora LC8c.

A nakoniec je tu 2024 KTM 1390 Super Duke R Evo, čo je evolúcia novej generácie charakteru, ktorý jazdci poznali a milovali pri motorke 1290 Super Duke R Evo z roku 2022.

Keďže každý z týchto bajkov obsahuje množstvo aktualizácií, do ktorých bude potrebné sa doslova podrobne ponoriť, tak tento týždeň môžete navštíviť do nedele 10.3.2023 v bratislavskej Inchebe výstavu Motocykel 2024,  kde si budete môcť každý bajk prezrieť na vlastné oči a dozvedieť sa o ňom viac priamo z úst predajcov tejto značky. Na našom portáli  tiež v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní či týždňov pokryjeme každý z nich samostatnými podrobnými popismi.

A aby sme nezabudli, tak prajeme všetko najlepšie modelom s označením KTM Duke. Modernú motorkársku krajinu si bez vás nevieme predstaviť a sme radi, že ste tu už 30 rokov a veríme, že aspoň raz toľko tu s nami aj ostanete.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button