Aktuálne

Oficiálne: Audi bude mať od roku 2026 svoj vlastný tím vo Formule 1

Audi v pretekoch Formula 1

Zapojí sa Audi predsa len do kolotoča pretekov Formuly 1? Prevzatím 100-percentného podielu v skupine Sauber, ktorá svoj F1 tím má, to vyzerá naozaj nádejne. Prvé informácie sú, že by sa Audi mohla postaviť na štart seriálu pretekov F1 už v roku 2026.  Riadenie celého projektu zároveň prevezme doterajší šéf vývoja Oliver Hoffmann. Od sezóny 2026 chce Audi súťažiť v najvyššej automobilovej súťaži. Predpoklady na to má. Oliver Hoffmann, predtým zodpovedný za divíziu technického vývoja, preberá celkovú zodpovednosť v rámci Audi AG ako generálny zástupca za implementáciu záväzku štyroch kruhov vo Formule 1.

Audi si dáva veľké ciele…

Hoffmann má bohaté skúsenosti v motoristickom športe, a preto je tým správnym mužom v správnom čase na správnom mieste.

Zaujímavá je personálny rošáda v predstavenstve. Oliver Hoffmann v tejto súvislosti odstupuje z funkcie člena predstavenstva Audi AG. Generálny riaditeľ Audi Gernot Döllner (predtým inžinier v Porsche ) prevezme okrem svojich doterajších povinností aj riadenie technického vývoja. Bude pokračovať v začatej transformácii technického rozvoja. Okrem skrátenia času vývoja to zahŕňa predovšetkým zameranie sa na efektívnejšie štruktúry a jasné zodpovednosti s cieľom zohľadniť uprednostňovanie produktov a technológií špecifikovaných v Audi. Jednoducho povedané, už žiadne suchá pre nové modely, ako tomu bolo v posledných rokoch.

Audi hrá ďalšiu dôležitú úlohu pre vstup do šampionátu FIA Formula 1 v roku 2026. Andreas Seidl bude v budúcnosti zodpovedný za realizáciu projektu Formuly 1 ako aj vedenie tímu Audi F1 ako CEO Audi F1 Team. Gernot Döllner, generálny riaditeľ Audi AG povedal: “Rád by som sa poďakoval Oliverovi Hoffmannovi za jeho neúnavné nasadenie vo funkcii Chief Technical Development Officer. Počas niekoľkých posledných rokov Oliver významne prispel k vylepšovaniu DNA produktov Audi, čo teraz demonštrujeme s uvedením Audi Q6 e-Tron, ktoré postupne uvedieme ​​na cesty.”

Hoffmann má bohaté skúsenosti v motoristickom športe, a preto je tým správnym mužom v správnom čase na správnom mieste. Ako vedúci technického vývoja a zodpovedný za Audi Sport dokázal dosiahnuť veľké úspechy v motoristickom športe pre štyri kruhy. Patria sem medzinárodné víťazstvá a tituly v zákazníckych pretekoch, v DTM a vo svetovom šampionáte Formuly E s čisto elektrickým pohonom. Nedávno bolo Audi prvým výrobcom, ktorý vyhral slávnu a neslávne známu Rally Dakar s inovatívnym elektrifikovaným pohonom. Prípravy na vstup do Formuly 1 v roku 2026 sú v plnom prúde.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Oliver Hoffmann povedal: „Rád by som poďakoval celému tímu technického vývoja za ich skvelý výkon v posledných rokoch a s hrdosťou sa pozerám na vynikajúce produkty, ktoré prinesieme na cesty v najbližších mesiacoch ako výsledok našej intenzívnej práce. Motoršport a najmä Formula 1 je mojou veľkou vášňou. Som presvedčený, že spojením zodpovedností a prevzatím všetkých akcií v skupine Sauber Group ešte viac urýchlime našu prípravu na štart v roku 2026.

Som rád, že sa nám podarilo získať Andreasa Seidla na pozíciu generálneho riaditeľa tímu Audi F1. Je to presne ten správny muž pre náš ambiciózny projekt. Významne prispeje k projektu Audi Formula 1 svojimi rozsiahlymi skúsenosťami prostredníctvom vedúcich úloh v programoch motoristického športu na strane výrobcu a tímu Formuly 1.”

Andreas Seidl, narodený v Pasove, začal svoju motoršportovú kariéru v projekte BMW Formule 1, počas ktorého pracoval aj ako vedúci závodných operácií v Sauberi. Seidl ako šéf tímu oslávil v rokoch 2015 až 2017 s Porsche niekoľko majstrovstiev sveta a tri celkové víťazstvá na prestížnych pretekoch 24 hodín Le Mans. Od roku 2019 do roku 2022 bol Seidl šéfom tímu McLaren Formula 1 a od začiatku roku 2023 prevzal pozíciu generálneho riaditeľa skupiny Sauber.

Andreas Seidl: “Rád by som poďakoval Gernotovi Döllnerovi a Oliverovi Hoffmannovi za dôveru, ktorú do mňa vložili, a teším sa, že povediem Audi do Formuly 1 ako generálny riaditeľ tímu Audi F1 spolu s vysoko motivovaným tímom. Máme jasno cestovná mapa, ako to robíme obaja “Chceme byť čo najrýchlejšie konkurencieschopní v Hinwile a Neuburgu. Máme ambiciózne ciele. Ich realizácia je v plnom prúde a ešte viac sa urýchli úplným prevzatím Sauberu spoločnosťou Audi AG.”

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button