Automobily

Kríženec Toyoty FJ Cruiser a Land Cruiser! Vieme si ho predstaviť aj na našich cestách

Toyota Compact Cruiser EV Concept

Toyota sa niekedy dizajnovo utrhne a spraví model, ktorý vyčnieva z aktuálnych koncepcií. Takým konceptom je aj kríženec veľkého SUV Toyota Land Cruiser a niekdajšej športovejšej napodobeniny Hummeru H3, Toyoty FJ Cruiser. Toyota Compact Cruiser EV Concept vznikala pod taktovkou európskeho strediska Toyota Europe Design vo francúzskom meste Nice. Už ako samotný názov prezrádza, jej pohon bude čisto elektrický. Či sa však aj dostane niekedy na cesty, nie je momentálne isté. Vedeli by sme si ju však v premávke veľmi živo predstaviť. Otočil by sa za ňou nejeden okoloidúci.

Toyota chystá veľkú elektrickú ofenzívu…

Novému konceptu nechýba LED-osvetlenie tak vpredu ako aj vzadu. V teréne poskytne slušnú svetlú výšku ako aj pravdepodobne pohon na všetky štyri kolesá.

Toyota neposkytla zatiaľ žiadnu podrobnú technickú špecifikáciu svojho konceptu Compact Cruiser EV Concept. Vieme len, že to bude elektrické SUV, ktoré chce zaujať svojim hranatým dizajnom, ktorý odkazuje na azda najpopulárnejšie japonské SUV Toyotu Land Cruiser a na veselé plážové SUV FJ Cruiser. Oba modely poslúžili ako predloha pre dizajnérov, ktorí skĺbili ich prednosti a najkrajšie krivky a vytvorili koncept Toyota Compact Cruiser EV Concept.

Novému konceptu nechýba LED-osvetlenie tak vpredu ako aj vzadu. V teréne poskytne slušnú svetlú výšku ako aj pravdepodobne pohon na všetky štyri kolesá. Na streche nechýba mohutný koľajnicový strešný nosič, ku ktorému sa s ľahkosťou dostanete pomocou zabudovaného rebríka. LED-kové osvetlenie nájdeme aj na samotnom nosiču. Predná časť je vybavená ťažnými hákmi.

Japonská značka sa rozhodla odštartovať silnú ofenzívu na poli elektromobility. Len prednedávnom vypustila na cesty svoj prvý samostatný čisto elektrický crossover s označením bZ4X. Ďalšie modely budú samozrejme nasledovať. Či sa na cesty dostane aj model Toyota Compact Cruiser EV Concept, to je zatiaľ otázne. Ako sme už skôr napísali, predstaviť v premávke by sme si ho veru vedeli. Vytiahol by sa vďaka svojim tvarom spomedzi mnohých nezaujímavých, fádnych a bezpohlavných modelov. Dúfame, že rovnaký názor má aj Toyota a že sa dočkáme výroby tohto nevšedného SUV.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button