Automobily

Divoká mačka Buick Wildcat EV vystrkuje svoje pazúry! Prináša prerod značky

Buick Wildcat EV

Americká automobilka známa z minulosti vďaka svojim opulentným modelom sa v posledných rokoch takpovediac potácala a hľadala svoju identitu na trhu. Dnes prichádza s úplnou transformáciou, ktorej predzvesťou je unikátny a nádherný elektrický športiak Buick Wildcat EV. Táto štúdia má svetu ukázať, akým smerom sa v budúcnosti chce americká automobilka uberať. Nám sa tento smer veru pozdáva. A čo vám?

Buick do novej éry s novým logom…

Automobil stojí na 18-palcových kolesách. Novinkou exteriéru je aj nové logo značky, ktoré je tiež súčasťou transformácie automobilky Buick.

Ako uvádza zahraničný portál, koncepty automobilov majú v prvom rade za úlohu prilákať pozornosť. V druhom rade sú ukážkou technologického pokroku danej spoločnosti. V treťom rade sú predzvesťou nadchádzajúceho produkčného modelu a v neposlednom rade, no veľmi zriedkavo, prezentujú kompletnú transformáciu či prerod značky. A práve posledná menovaná možnosť sa nám dnes stáva skutočnosťou pre americkú značku Buick. Koncept Buick Wildcat EV je prvou lastovičkou, ktorá má naštartovať prerod tradičnej americkej značka.

Čo ponúka koncept budúcnosti značky Buick s menom divej mačky? Buick Wildcat EV je už podľa mena elektrickým automobilom. Okrem elektrického pohonu poskytne miesto pre zvezenie štyroch pasažierov s rozložením sedadiel 2+2. Do interiéru sa vchádza pomocou dvojice obrovských dverí. Pri ich otvorení sa zdvihne spolu s dverami aj časť strechy pre pohodlnejšie nastupovanie. Po dizajnovej stránke ponúkne Buick Wildcat EV agresívny zovňajšok s nádychom prémie. Automobil stojí na 18-palcových kolesách. Novinkou exteriéru je aj nové logo značky, ktoré je tiež súčasťou transformácie automobilky Buick. A musíme priznať, že sa nám páči viac, ako to staré.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Interiér konceptu Buick Wildcat EV je futuristický no zase nie nereálny. Po vzore prémiových európskych elektromobilov sa stvoritelia amerického elektrického športiaka zamerali na sústavu obrazoviek tiahnucich sa od digitálneho prístrojového štítu v jednej línii až po displej infotainmentu v strede prístrojovky. Okrem zaujímavej prístrojovky sa konštruktéri zamerali na maximálne pohodlie a komfort cestujúcich. Okrem prémiových materiálov je prepracovaná aj ergonómia sedadiel.

Buick sa rozhodol, že do roku 2030 chce prestať vyrábať automobily so spaľovacími motormi. Je to veľmi cieľavedomý plán keď si uvedomíme, akými motormi a automobilmi sa v minulosti Buick preslávil. Pri pátraní po ďalších informáciách a plánoch o elektrifikácii sme sa však zatiaľ nedozvedeli, ktorý produkčný model by mal byť prvým, ktorý rozbehne celú premenu značky koncept už máme. Teraz čakáme na prvý rukolapný automobil, ktorý potvrdí to, čo Buick vypustil do médií a to úplnú transformáciu značky a prerod na výrobcu čisto elektrických automobilov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button