Automobily

Pretekársky špeciál s 550 koňmi BMW M4 GT4 prichádza! + VEĽKÁ GALÉRIA

BMW M4 GT4

Aj keď sa BMW snaží na nový zákaznícky pretekársky špeciál lákať už minimálne pol roka, s rukolapným dôkazom svojej odhodlanosti prichádza až dnes. Finálna podoba superšportu mníchovskej značky dostala naozaj veľmi pútavý dizajn, ako aj 550 koní pod kapotou či pre čo najpríjemnejšiu jazdu na rozpálenom okruhu aj klimatizáciu vo vnútri stroja. A jeho cena? Pri tom všetkom, čo s modelom BMW M4 GT4 dostanete, je stále veľmi zaujímavá.

Finálna podoba BMW M4 GT4 je konečne tu…

O pohon sa stará trojlitrový prepĺňaný radový benzínový šesťvalec s výkonom 550 koní a krútiacim momentom 650 Nm.

Najnovší športiak bavorskej automobilky, ktorý sa mimochodom prvýkrát predstavil už koncom minulého roka, prichádza dnes vo finálnej podobe. A tá je naozaj brutálna. Svojimi tvarmi, ako aj celou svojou “dušou”, nadväzuje na svojich extrémnych predchodcov. BMW vo svojej oficiálnej správe zdôrazňuje, že nové BMW M4 GT4 je kombináciou tých najnovších technológií z produkčného modelu a komponentov z pretekárskeho modelu M4 GT3.

Tím bavoráckych vývojárov sa zameral pri tvorení modelu BMW M4 GT4 na štyri kľúčové oblasti, ktorými sú spoľahlivosť, výkon, udržateľnosť a efektivitu nákladov. Vďaka M-Track Cockpitu je možné na automobile sledovať hotový zástup údajov, vďaka ktorým odpadá potreba pripájať auto na počítač diagnostiky. A čo sa skrýva pod kapotou modro-bielo-červeno-čiernej beštie? Je to trojlitrový prepĺňaný radový benzínový šesťvalec s výkonom 550 koní a krútiacim momentom 650 Nm. O prenos sily z motora na kolesá sa postará sedemstupňová automatická prevodovka od spoločnosti ZF. Automobil poskytne množstvo špeciálnych nastavení, ktoré ho čo najviac priblížia okruhovým špeciálom. Za zmienku stoja nastaviteľné predné a zadné stabilizátory, kontrola trakcie či poloha prítlačného krídla. V interiéri potešia klimatizácia ako aj vyhrievané čelné sklo či športové ventilované sedadlá Recaro.

A za koľko dostanete civilný športiak BMW M4 GT4? Aj napriek šesťcifernej sume je to stále výhodná kúpa. Model BMW M4 GT4 sa bude predávať za 187 000 eur. Jeho výroba začne v októbri tohto roka. K prvým zákazníkom by sa mohol dostať ešte pred začiatkom pretekárskej sezóny 2023. BMW bude svoj stroj pre začatím predaja ešte testovať. A to nie len v priestoroch svojich uzavretých okruhov, ale v ostrých súťažných pretekoch. Chce tak ukázať, že si za svojim modelom maximálne stojí a dôveruje mu aj v tých najťažších podmienkach. Tento postup by mohol zapôsobiť na srdcia budúcich potenciálnych zákazníkov a presvedčiť ich, že za svoje peniaze dostanú kvalitný, ostrý, pôsobivý športiak s tradíciou značky BMW.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button