Motocykle

Jawa odhalila ďalšiu štýlovú retro-novinku 42 Bobber Black Mirror! Cena v Indii je brutálna

Jawa 42 Bobber Black Mirror

Jawa Motorcycles je obľúbená pre svoje cruisre vyrábané v retro štýle, ktoré ponúkajú pohodovú jazdu na kochanie sa po okolí. Najnovší model reinkarnovanej značky Jawa posúva celú retro-future atmosféru na novú úroveň. Indická novinka sa volá Jawa 42 Bobber Black Mirror a ako už asi tušíte, dostala pomerne veľa chrómových detailov, ktoré pôsobia zrkadlovým dojmom. Na začiatok, úplne nový model 42 Bobber Black Mirror je vybavený chrómovou palivovou nádržou, ktorá ponúka motocyklu elegantný a rafinovaný vzhľad, ktorý úžasne kontrastuje s jeho celkovým drsným dizajnom. Tiež jazdí na dvojfarebných zliatinových diskoch s diamantovým rezom a bezdušovými pneumatikami. Prepracovaná bola kľuková skriňa a kryty motora s elegantným čiernym povrchom a umelými chladiacimi rebrami na hlave valcov. Bočný panel má výraznú čiernu farbu a odvážne zobrazuje symbol „42 Bobber“.

Jawa opäť stavila na retro-krivky…

Bobber je poháňaný kvapalinou chladeným jednovalcom so vstrekovaním paliva s objemom 334 cm3.

Okrem týchto vylepšení spoločnosť Jawa Motorcycles zaviedla na motocykli niekoľko mechanických vylepšení. Je pozoruhodné, že zväčšili veľkosť tela škrtiacej klapky z 33 milimetrov na výraznejších 38 milimetrov. Okrem toho znížili voľnobežné otáčky z 1 500 otáčok za minútu na plynulejších 1 350 otáčok za minútu a pre optimálny výkon vykonali revízie palivovej mapy. Na zabezpečenie pohodlnejšej jazdy bol zadný monotlmič tiež jemne vyladený.

Pokiaľ ide o technologickú výbavu, motor modelu Jawa 42 Bobber Black Mirror zostáva v súlade so štandardným modelom Bobber. Je poháňaný kvapalinou chladeným jednovalcovým motorom so vstrekovaním paliva s objemom 334 cm3, ktorý ponúka maximálny výkon 29 koní a maximálny krútiaci moment 32,7 Nm. Táto sila sa efektívne prenáša na zadné koleso prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej prevodovky, ktorá je teraz vybavená praktickou klznou spojkou.

Pokiaľ ide o ceny a dostupnosť, nová Jawa 42 Bobber Black Mirror má maloobchodnú cenu 225 000 Rs, čo je v prepočte približne 2 547 eur. Za takúto cenu by šla aj u nás na dračku. Ak by sa však dostala na náš trh, jej cenovka bude niekde v blízkosti ceny aktuálnych indických modelov, ktoré môžete tak na Slovensku či v Česku kúpiť dnes. Jawa Motorcycles už otvorila možnosť rezervácie pre model 42 Bobber Black Mirror vo všetkých predajniach Jawa v Indii.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button