Technika

Štýlové vajce, v ktorom sa dá bývať! Taký je obytný príves Mink

Mink

Zaujme hlavne dizajnom. Kompaktný obytný príves s menom Mink dokonca môžete kúpiť aj na Slovensku. Je naozaj zaujímavý, praktický, štýlový a poskytne príjemná priestor na prenocovanie v prírode či pri mori. Jeho stvorenie má na svedomí islandská spoločnosť Mink Campers, ktorá svoj výtvor už vo veľkom ponúka vo viacerých, nielen európskych, krajinách.

Mink sa predáva aj u nás…

Na streche vajcatého prívesu sa nachádza panoramatické okno, ktoré pasažierom pomôže dokonale si vychutnať letnú hviezdnu noc.

Obytný príves ponúkne kabínu s dĺžkou 2811 mm a šírkou 1511 mm. Celkové rozmery prívesu sú 4116 mm na dĺžku, 2080 mm na šírku a 1829 mm na výšku. Svetlá výška je 330 mm, vďaka čomu sa nezľakne ani jazdy v teréne. Jeho celková hmotnosť je 750 kilogramov, vďaka čomu ho môžu ťahať za svojim autom všetci držitelia vodičského oprávnenia.

Na streche vajcatého prívesu sa nachádza panoramatické okno, ktoré pasažierom pomôže dokonale si vychutnať letnú hviezdnu noc. Ďalšia dvojica okrúhlych okien je umiestnená na bokoch prívesu. Vďaka veľkým oknám tak môže do prívesu preniknúť množstvo denného svetla. Po večernom zatemnení okien pasažieri ocenia LED-kové vnútorné osvetlenie. V kabíne prívesu Mink nájdeme tiež lôžko s rozmerom 140 x 200 cm. Dokonca sa tu môže nachádzať aj prístelka s rozmerom 140 x 50 cm. Posteľ dostane matrac s pamäťovou penou. Pre nabíjanie nielen smartfónov poslúžia aj 4 USB porty.

Kuchyňa sa nachádza pod vekom zadnej časti prívesu. Po jeho vyklopení sa pred nami objaví 36 litrová chladnička, osvetlenie, 12 a 220 V zástrčky, antikorová pracovná doska či rôzne zásuvky a odkladacie priestory. Dokúpiť sa dá aj vybavenie ako varič, podložky, či iné kuchynské zariadenia, ktoré sa vďaka zástrčke na 220 V môžu bez problémov v obytnom prívese používať.

Ak sa vám nový obytný príves Mink páči, máme aj jeho cenovku. Islandská spoločnosť ho predáva za 16 460 eur. Samozrejme v základnom prevedení. Za príplatok si môžete dokúpiť napríklad solárne panely, vstavané kúrenie Webasto či plynový varič s iným kuchynským vybavením. Na Slovensku sa jeho predajom zapodieva spoločnosť Camper Maniacs z Rajeckých Teplíc.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button