Automobily

Hyundai spravil z modelu Ioniq 5 N drzého uličníka s použitím dielov N Performance

Hyundai NPX1 Concept

Zabudnite na diely s označením BMW M Performance! Hyundai by vám rád predstavil svoje diely, ktoré nazval N Performance. Tieto dodatočné vylepšenia predstavil na modeli Ioniq 5 N, nazvanom NPX1, ktorý zažiaril, alebo skôr zatemnil, na autosalóne v Tokiu. Zatiaľ čo extra doplnky sú už nejaký čas k dispozícii pre benzínové modely s označením N, toto je prvýkrát, čo ich dostane aj elektrický Hyundai Ioniq 5 N.

Hyundai si získal srdcia návštevníkov autosalónu…

Elektrický koncept NPX1 má mohutnejšie bočné prahy a zväčšený difúzor a kolesá sú vyrobené z kombinácie zliatiny a karbónu.

Hoci je NPX1 technicky zatiaľ len koncept, Hyundai plánuje spustiť predaj dielov pre Ioniq 5 N ešte v tomto roku. Showcar predstavený na autosalóne v Tokiu vyzerá veľmi agresívne so svojou komplexnou športovou súpravou vylepšení karosérie s karbónovým predným splitterom a masívnym zadným krídlom. Má tiež mohutnejšie bočné prahy a zväčšený difúzor, zatiaľ čo kolesá sú vyrobené z kombinácie zliatiny a karbónu, čo má vplyv na zníženie hmotnosti.

Zmeny vonkajšej časti dopĺňajú pružiny na zníženie podvozku a tiež vylepšené brzdové doštičky. Hoci obrázky interiéru ešte neboli odhalené, Hyundai pripomína, že sedadlá NPX1 sú športovo ladené a veľkoryso využívajú Alcantaru. V budúcnosti má juhokórejská automobilka v úmysle vyvinúť diely N Performance pre všetky svoje vozidlá z rodiny s hrdým označením N.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button