Automobily

Špeciálnu športovú úpravu svojho elektromobilu predstavil v Tokiu aj Lexus

Lexus RZ 450e F SPORT Performance 2024

Podobný nápad, qko dostal Hyundai s vylepšením svojho modelu Ioniq 5 N, dostal Lexus pre svoje elektrické SUV. RZ-ko dostalo tak isto svoju vlastnú kolekciu športových dielov. Na rozdiel od konceptu NPX1 ide však do výroby tak, ako bol predstavený. Špeciálna edícia je obmedzená na 100 kusov, ktoré budú stáť na základe modelu RZ450e. Rovnako ako Subaru WRX S4 STi Sport predstavené na Tokio Auto Show, sa bude upravený Lexus RZ450e F Sport Performance predávať prostredníctvom lotériového systému. Japonskí zákazníci sa môžu zúčastniť lotérie odteraz do 19. februára, pričom šťastní výhercovia možnosti kúpiť si upravený Lexus budú vyhlásení 22. februára.

Lexus RZ450e F Sport Performance – krkolomný názov športového SUV

Lexus RZ450e F Sport Performance je o niečo dlhší, širší a vyšší ako štandardný model.

Prvý špeciálne upravený elektrický automobil značky Lexus získal agresívnu súpravu karosérie s nie jedným, ale dvoma zadnými krídlami. Zahŕňa celkovo 17 aerodynamických dielov karosérie a športovejšiu súpravu odpruženia doplnenú o 21-palcové kolesá. Lexus RZ450e F Sport Performance je o niečo dlhší, širší a vyšší ako štandardný model. Honosné športové SUV je lakované v matnej bielej farbe a má prevažne čiernu kabínu s modrými akcentmi a semišovým čalúnením.

S úpravami však nedostávate žiadny extra výkon, pretože má rovnaké nastavenie s dvoma elektromotormi. Motor namontovaným vpredu poskytne výkonom 201 k a krútiaci moment 265 Nm a  zadný motor  disponuje výkonom 107 k a krútiacim momentom 170 Nm. Špeciálna edícia bude stáť 11 800 000 jenov, čo je v prepočte zhruba 73 670 eur.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button