Automobily

Aj vy môžete vlastniť prvý Ford Mustang Dark Horse! Onedlho ide do aukcie

Ford Mustang Dark Horse

Ford je pripravený pokračovať v dlhej tradícii pomoci pre dobré veci vydražením prvého Fordu Mustang Dark Horse 2024 a to všetko v mene charity. Športové auto pôjde pod kladivo počas aukcie Barrett-Jackson’s Scottsdale už 27. januára. Prvý Dark Horse vyšiel na cesty vo farbe Blue Ember Metallic. Súčasťou jeho výbavy sú športové sedadlá Recaro, akcentné pruhy a balíky Handling a Appearance. Odpruženie MagneRide, zadný diferenciál Torsen K-brace a pneumatiky Pirelli Trofeo RS na športových kolesách sú tiež súčasťou vylepšení namontovaných pri jeho výrobe.

Prvý Mustang mieri vždy do aukcie…

Prvý Mustang modelového roku 2024 sa pred rokom predal za neuveriteľných 490 000 dolárov.

Rovnako ako každý iný Mustang Dark Horse, aj model s označením VIN 001, a teda prvý z limitovanej série, má pod kapotou 5,0-litrový atmosférický motor V8 s výkonom 500 koní a krútiacim momentom 567 Nm. Výkon je distribuovaný výhradne na zadné kolesá cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku Tremec.

Pripomíname, že limitovaný Ford Mustang Dark Horse 2024 začína na cenovke 60 850 dolárov, čo veru nie je vysoká suma. Aukčná sieň Barrett-Jackson neuvádza žiadny odhad predajnej ceny prvého vyrobeného dela s menom Dark Horse, aj keď pravdepodobne stojí za zmienku, že prvý Mustang modelového roku 2024 sa pred rokom predal za neuveriteľných 490 000 dolárov počas tej istej aukcie. Ford tvrdí, že celá predajná cena bude darovaná v prospech charitatívnej organizácie Juvenile Diabetes Research Foundation (JDRF), ktorá pracuje na prevencii a liečbe cukrovky 1. typu.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button