Automobily

Honda Prelude je späť! Elektrický koncept vyzerá už ako produkčná verzia

Honda Prelude Concept

Sedíte, ľudia? Ak náhodou nie, tak sa posaďte… Honda práve zhodila bombu na tohtoročnej Japan Mobility Show. Volá sa Prelude! Pokochajte sa pohľadom na koncept Honda Prelude, ktorý už teraz vyzerá, akokeby bol už pripravený na výrobu. A aké sú detaily tohto auta? Honda je zatiaľ na informácie veľmi skúpa. Odhalenie Prelude prišlo na samom konci predstavenia konceptov Hondy na výstave a diskusia neobsahovala žiadne podrobnosti týkajúce sa pohonnej jednotky. 

Čaká sa, ako Honda pristúpi k novému modelu Prelude…

Prvá generácia Prelude, uvedená na trh v roku 1978, priniesla svetu športový výkon s pohonom predných kolies.

Kým Honda fanúšikov modelu Prelude necháva v očakávaní informácií týkajúcich sa tohto elektrického konceptu, naše oči (tak ako aj tie vaše) vidia na oficiálnom obrázku vozidlo, ktoré v skutočnosti nevyzerá ako futuristický koncept. Jeho “tvár” nie je príliš vzdialená od Civicu, až na chýbajúcu mriežku chladiča. Línie karosérie sú symetrické, ale nie blokové a za 20-palcovými kolesami v továrenskom štýle sú viditeľné brzdy Brembo. Namiesto kamier sú tu poriadne bočné zrkadlá a fastback zdobí tenký, no výrazný spojler. Jediným aspektom, ktorý kričí, že sa pozeráme na koncept, sú úplne čierne okná, čo naznačuje, že vo vnútri zatiaľ nie je nič vidieť.

Takže otázka za milión teraz znie, či ho Honda skutočne postaví? Spoločnosť je opäť veľmi zdržanlivá, pokiaľ ide o detaily, ale generálny riaditeľ spoločnosti Honda Toshihiro Mibe sa po odhalení Prelude podelil o niekoľko zaujímavých poznámok. Zdôraznil záväzok spoločnosti voči budúcim športovým modelom spomínaný v roku 2022 a povedal, že tento koncept sa „stane predohrou pre náš budúci model, ktorý zdedí ‚radosť z jazdy‘ do plnohodnotnej elektrifikovanej budúcnosti a stelesňuje nezmeniteľné športové myslenie Hondy.” 

Úprimne povedané, Hondab emohla v tomto čase spraviť lepší krok, než oživiť legendárny výkonový štítok zo svojej minulosti. Prvá generácia Prelude, ktorá bola uvedená na trh v roku 1978, priniesla svetu športový výkon s pohonom predných kolies. Bola to prvá Honda, ktorá mala mesačnú strechu, a keď v roku 2001 opustila scénu, Prelude ponúkal maximálny výkon 217 koní v Japonsku a 200 koní v USA. Je na automobilovom trhu dnes priestor pre nový elektrický Prelude? Dajte mu jeden motor pre predné kolesá, skromnú batériu, ktorá vám pomôže udržať hmotnosť pod kontrolou, a výkon v rozsahu 300 koní a ako zábavné a cenovo dostupné športové kupé to môže dávať zmysel. Teraz je ťah na značke Honda, ako svoj nový model uchopí a ako ho bude prezentovať a ponúkať budúcim majiteľom.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button