Technika

Ferrari za cenu modelu Kia Cee’d? Jeden taký model 296 GT3 tu je

Ferrari 296 GT3

Vozidlo, ktoré vidíte na týchto fotografiách, vyzerá ako pretekárske auto Ferrari 296 GT3. Má krídelká na rohoch prednej masky. Má odvetrané blatníky. Bočné zrkadlá sú správne namontované na elegantne zakrivených “ramenách” blatníkov. Sedí na súprave pretekárskych pneumatík Pirelli. Ale toto nie je pravé a originálne GT3. Dokonca to ani nie je skutočné auto. Tak dobrý je model od firmy Amalgam. Pokiaľ ide o veľké repliky, táto spolčnosť je jednou z najlepších na trhu. A jeho cenovka? Tá je naozaj poriadne vysoká…

Keby ste sa zmenšili, toto Ferrari by ste si  pošoférovali…

Meria 56 cm na dĺžku a zachytáva proporcie skutočného modelu.

Toto Ferrari 296 GT3 v mierke 1:8 je najnovším výtvorom spoločnosti Amalgam a predpokladáme, že ak by ste sa mohli zmenšiť na veľkosť 1:8, mohli by ste na ňom jazdiť. A to aj za úplne rozumnú cenu. Veď stojí ako základný model Kia Cee’d. Meria 56 cm na dĺžku a zachytáva proporcie skutočného modelu. Bol vyrobený s použitím skutočných CAD údajov značky Ferrari pre výrobu skutočného modelu. S týmto údajmi vytvorili umelci a dizajnéri dielne Amalgam rôzne odliatky a formy na výrobu častí modelu. Celkový vývojový proces trval 3000 hodín a následná montáž každého modelu trvala spolu 300 hodín.

S takýmto úsilím získate veľa detailov, ktoré dávajú dokonalý výsledok. Amalgam uvádza, že každý vizuálny aspekt skutočného 296 GT3 je prítomný a zohľadnený na modeli. To zahŕňa mimoriadne detailný interiér vybavený pásmi, popruhmi, spínačmi, gombíkmi a áno, správnym volantom Ferrari vyzdobeným tlačidlami a spínačmi.

Dvere sa otvárajú tak, aby ste mali voľný výhľad dovnútra, ale nanešťastie nezdvihnete kryt motora, aby ste vo vnútri uvideli motor V6 s dvomi turbodúchadlami. Ten žiaľ zostáva pre tento model zapečatený. Aj napriek tomu stojí tento model v mierke 1:8 neuveriteľných 18 000 dolárov, čo je v prepočte napríklad cena skutočného modelu Kia Cee’d na našom trhu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button