Automobily

Ani šesť rokov po odhalení nemá TVR Griffith fabriku na výrobu

TVR Griffith

8. september 2017 bol dátum, kedy bol odhalený znovuzrodený britský športiak TVR Griffith. Odvtedy ubehlo viac ako šesť rokov, no športové auto zostáva stále iba snom. V skutočnosti teraz situácia vyzerá ešte horšie, pretože spoločnosť stratila výhradné práva na výrobu auta v závode Blaenau Gwent v južnom Walese. Počas stretnutia, ktoré sa konalo 5. decembra, kontrolný výbor mestskej časti Blaenau Gwent rozhodol, že spoločnosť TVR už nebude uprednostňovaná pri výrobe v tejto továrni.

TVR sa potáca a nie je isté, či prežije…

Spoločnosť TVR v roku 2022 spomenula aj nový elektrický sedan a SUV.

South Wales Argus cituje korporátnu riaditeľku pre regeneráciu a komunitné služby Ellie Fry, ktorá hovorí: „Výhradné práva (TVR) na prenájom budovy Techboard už uplynuli. Waleská vláda práve rozhodla, že dá budovu na trh.“

Od odhalenia Griffitha v roku 2017 spoločnosť TVR načrtla plány na elektrickú verziu športového kupé. Oznámenie o elektromobile bolo urobené ešte v roku 2022, keď problémová spoločnosť spomenula aj nový elektrický sedan a SUV, no odvtedy sme o ničom nepočuli. Stále držíme palce niekdajšej slávnej značke TVR k jej návratu na scénu, no úprimne, začíname strácať nádej, že táto spoločnosť prežije.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button