Automobily

Druhý unikátny Rolls-Royce Boat Tail je inšpirovaný vzácnymi perlami

Rolls-Royce Boat Tail

V poradí druhý unikátny Rolls-Royce Boat Tail prichádza na svet. Je vysoko individualizovaným vozidlom, ktoré konštruktéri a remeselníci z Goodwoodu stavajú pre jeden veľmi prominentný pár. Za jeho výrobu zaplatí takmer 30 miliónov amerických dolárov. Viete ktorý pár si tento perlový, personalizovaný britský unikát objednal?

Perlový Rolls-Royce pre prominentný pár…

Do interiéru unikátneho automobilu sa nasťahovali nielen perly, podľa ktorých je automobil aj farebne zladený, ale aj ružové zlato, bronz, exotické drevo či najjemnejšia koža.

Britský aristokratický výrobca luxusných automobilov Rolls-Royce tento rok vyrába druhý jedinečný model inšpirovaný lodnou tematikou s názvom  Boat Tail. Je druhým zo sľubovanej trojice automobilov, z ktorých prvý kus vznikol minulý rok a v jeho morskej modrej farbe sme si ho predstavili aj na našom portáli. Druhý z trojice exemplárov, by sa mal, podľa dostupných informácií, dostať do garáže prominentného páru zo Spojených štátov. Konkrétne sa o tento automobil zaujímajú raper Jay-Z a speváčka Beyoncé. Za svoj presonalizovaný unikátny Rolls zaplatia neuveriteľných 28 miliónov dolárov.

Cena, ktorú sme vyššie uviedli, bola odhalená spolu s jedinečným modelom Rolls-Royce Boat Tail na prestížnej výstave Concorso d´Eleganza Villa d´Este. Ak by sme si mysleli, že cena bude výsledná, budeme na omyle. Stvoritelia modelov Rolls-Royce sú otvorení akejkoľvek požiadavke budúcich majiteľov a sú schopný vyhovieť aj tým najabsurdnejším požiadavkám. Aj preto si nemyslíme, že vozidlo Rolls-Royce Boat Tail pre Jay-Zho a Beyoncé skončí “len” na tejto sume.

Do interiéru unikátneho automobilu sa nasťahovali nielen perly, podľa ktorých je automobil aj farebne zladený, ale aj ružové zlato, bronz, exotické drevo, najjemnejšia koža, akú v automobilovom svete dokážete nájsť či lacnejší no nie menej luxusný chróm. Ten zdobí aj časti zovňajšku. Ďalšie detaily exteriéru sú odeté do ružového zlata. Predná maska automobilu bola dokonca vyrobená z jedného veľkého kusu hliníku.

Zadnú časť nádherného stroja zdobí drevo. Drevené dosky z kráľovského orecha slúžia ako dvere zadného odkladacieho priestoru a otvárajú sa oproti sebe v štýle motýlích krídiel. Po ich otvorení sa z útrob modelu Rolls-Royce Boat Tail, po vzore jeho prvorodeného súrodenca, objaví pikniková sada, v ktorej nechýbajú ani luxusné rozkladacie stoličky či slnečník. Zaujímavým faktom o druhom modeli Boat Tail je, že jeho stvoritelia na perlové detaily použili perly z vlastnej zbierky britskej aristokratickej značky. Ďalším zaujímavým faktom je, že výrobcovia modelu Boat Tail si veľmi pochvaľovali spoluprácu so zadávateľmi projektu a teda raperom Jay-Z a speváčky Beyoncé, vďaka ich širokým vedomostiam a citom pre luxus.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button