Technika

Aston Martin zložený z takmer 350 000 dielov? Taká je Lego skladačka, ktorú si však nikde nekúpite

Lego Aston Martin DB5

Azda najpopulárnejšia stavebnica na svete, Lego, prichádza opäť  úžasnou stavebnicou automobilu v životnej veľkosti. Tentokrát konštruktéri z 347 954 dielikov postavili historický Aston Martin DB5, ktorý dostal dokonca aj špionážnu výbavu, akú mal vo filmoch agent 007, James Bond. Tento Lego špeciál si môžu záujemcovia prezrieť v modernizovanom Lego obchode na Leicester Square, ktorý by mimochodom mal byť najväčším Lego obchodom na svete, kde bude stáť po boku londýnskeho doubledeckeru, Big Benu, Buckinghamského paláca či kamarátov Harryho Pottera.

Lego znovu otvorilo v Londýne svoj najväčší obchod na svete…

Tentokrát konštruktéri z 347 954 dielikov postavili historický Aston Martin DB5, ktorý dostal dokonca aj špionážnu výbavu.

Lego technici potrebovali na stavbu úžasného modelu Aston Martin DB5 okrem 357 954 dielov Lego stavebnice aj 1366 hodín času na ich poskladanie. Legový automobil dostal aj tajnú výbavu agenta 007, funkčné svetlomety, kabínu s osvetlením či skutočný volant. Legový Aston Martin DB5 bol postavený bez dvier a strechy, čo vyzerá, ako by z neho agent 007 práve katapultoval spolujazdca. Bez strechy si tento model dokážu však návštevníci ešte viac vychutnať. Zaujímavým faktom je, že hmotnosť legového modelu je veľmi podobná hmotnosti skutočného modelu. Legový Aston váži 1016 kg a skutočný 1468 kg.

Smutným faktom je, že s Lego modelom Aston Martin DB5 nemôže žiadny zákazník odísť domov. Na predaj nie je. Ak by však návštevníci obchodu predsa len po jednom takomto legovom Aston Martine zatúžili, Lego má stále v ponuke jeho zmenšeninu, ktorá sa skladá z 298 dielikov tejto populárnej stavebnice. Je určený pre staviteľov od 8 rokov. Vrchná hranica určená nie je čo znamená, že sa za tento model vo svojej zbierke nemusí hanbiť ani zrelší Lego-nadšenec.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button