Automobily

Na prázdniny aj do terénu! Mercedes Vito v pôsobivej úprave od Vansports

Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition

Prázdniny ešte nekončia a nemecký úpravca Vansports to chce ešte využiť. Prináša veľmi pôsobivú úpravu modelu Mercedes Vito, ktorá dostala označenie Geotrek Edition. Už podľa jej názvu si môžeme domyslieť, akým smerom sa úprava, ako aj rodinný model Vito budú uberať. Presne tak! Smerom do terénu. Vansports chce ukázať, ako môže vyzerať kempovanie s automobilom v teréne v praxi. Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition zaujme nielen mladšie, ale aj staršie generácie motoristov. Zaujal by aj vás?

Mercedes Vito aj do terénu…

Vo vnútri kempingového auta Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition nájdeme kuchynský kút s drezom, chladničkou či dvojicou plynových varičov.

Dodávka Mercedes Vito v prevedení Marco Polo je určená pre novodobých nomádov, ktorí milujú cestovanie, kempovanie, objavovanie či nocovanie vo vlastnom automobile, ktorý im poskytne nielen odvoz, ale aj dobrodružné bývanie. Preto je v Nemecku tento segment obytných automobilov tak populárny. Vďaka tomu môžu vznikať spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vylepšovaním týchto obytných vozidiel. Takou je aj Vansports. Na základe modelu Mercedes Vito postavila svoj obytnňák Vansports Geotrek Edition. Preberá prvky modelu Mercedes V v prevedení Marco Polo a poskytuje tak nielen dobrodružné, ale aj luxusné zvezenie aj mimo spevnených vozoviek.

Vo vnútri kempingového auta Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition nájdeme kuchynský kút s drezom, chladničkou či dvojicou plynových varičov. Nechýba množstvo skriniek a úložného priestoru. V druhom rade sa nachádza lavica len pre dvojicu pasažierov. Tento rad sedadiel je možné rozložiť aj na takmer plnohodnotné lôžko. Auto tiež poskytne nádrže na čistú a odpadovú vodu. Sprchovanie je len vonkajšie, čo je samozrejme kvôli priestoru pochopiteľné. Nechýba ani nezávislé kúrenie. Aby ste vonku neostali bez elektriny, Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition poskytne vonkajšiu elektrickú prípojku.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Nemecký úpravca vo svojom modeli Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition nezabudol ani na jazdné vlastnosti a techniku samotného vozidla. Vďaka týmto úpravám je kempingový Mercedes vhodný aj na jazdu v náročnejšom teréne Výlet do hôr s ním tak naberie úplne iný rozmer. Dodávka dostala nové tlmiče s inými pružinami ako v továrenskom prevedení, tiež 17-palcové kolesá (18-palcové sú k dispozícii za príplatok) s terénnym obutím. Podvozok dostal dodatočnú ochranu pred poškodením v teréne. Svetlá výška vozidla vrástla o 30 mm. Pod kapotou upraveného modelu Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition pracuje pohonná jednotka z modelu Vito 119 CDI a teda dvojlitrový naftový štvorvalec s výkonom 140 kW. O prenos sily na všetky štyri kolesá sa postará deväťstupňová automatická prevodovka. Zaujal vás tento zaujímavý cestovateľský koráb? Nie je problém! Stačí si pripraviť 79 990 eur a zbehnúť do Nemecka si ho vyzdvihnúť. Leto ešte neskončilo a aj vďaka rodinnému modelu Mercedes Vito Vansports Geotrek Edition si ho môžete ešte poriadne užiť.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button