Automobily

Britská značka MG začína lákať na svoj nový sedan! Vyzerá veľmi dobre

MG MG7

Britská značka MG, ktorá je momentálne pod krídlami čínskeho gigantu SAIC, začína zákazníkov lákať na svoj najnovší luxusne vyzerajúci sedan MG7. Priniesť má konkurencieschopný dizajn, zaujímavé ceny a dostupnosť luxusnejších automobilov aj pre nižšie vrstvy. Je stelesnením toho, čo chce azda každý Európan. Veľa muziky za málo peňazí.

MG MG7 vyštartuje najskôr na čínskom trhu…

MG vsadilo hlavne na úplne nový dizajn, ktorý automobil posúva minimálne o triedu vyššie k prémiovejším značkám.

Značku MG sme na našich cestách nevídali pomerne dlhú dobu. Avšak dnes už môžeme aj na slovenskom trhu kúpiť oficiálne crossover MG ZS za veľmi zaujímavú základnú cenu 16 990 eur. MG vďaka čínskemu gigantu SAIC, ktorý do tejto značky nalial kopec peňazí a poskytol svoje technológie, sa opäť začína udomácňovať aj v Európe a získavať si nových klientov. Po dizajnovej stránke prevyšuje niektoré tak európske, ako aj juhokórejské modely, čo môže byť veľmi dobrou štartovacou čiarou pre modeli niekdajšej britskej automobilky.

Najnovší model, ktorý značka MG predstavila, je vlajková loď, sedan MG7. Tento automobil je prvým vozidlom takzvanej série Black Label. Je preto pre značku veľmi významným a aj preto si MG, ako aj SAIC, od neho sľubujú veľa. MG vsadilo hlavne na úplne nový dizajn, ktorý automobil posúva minimálne o triedu vyššie k prémiovejším značkám. A presne to je aj zámer vedenia MG. Tvarovo pripomína model MG MG7 európske prémiové modely ako napríklad Audi A7 či Mercedes CLS. Zaujímavými prvkami sú tenké línie LED svetlometov, elegantné bočné línie, svalnaté blatníky, ako aj decentný spojler či štvorica koncoviek výfuku. Oficiálne parametre vozidla si zatiaľ tak MG, ako aj čínsky koncern SAIC, nechávajú pre seba. Minimálne však môžeme podotknúť, že ak dostal automobil štvoricu výfukových koncoviek, pod jeho kapotou bude pracovať spaľovací motor. S rozmermi 4844 mm na dĺžku, 1889 mm na šírku a 1447 mm na výšku, bude o niečo menší ako nemecká konkurencia, no jeho cenovka by mala tieto modely hravo predbehnúť. Samozrejme v smere nadol.

O motorizáciách zatiaľ môžeme len polemizovať. Ak sa pozrieme na súrodencov modelu MG MG7, pod kapotu nového prémiovejšieho sedanu by sa mohli usídliť pohonné jednotky ako dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec s výkonom 257 koní, či slabší, 1,5 litrový taktiež oturbený štvorvalec s výkonom 185 koní. Je to však len taký odhad na základe toho, čo už MG v ponuke má. Prenos výkonu na kolesá môže teoreticky zabezpečovať osemstupňový automat od značky ZF. Kedy sa dostane nové MG na domáci čínsky trh, zatiaľ známe nie je. Uvidíme, či sa z Číny dostane aj do Európy. Určite by si svoju klientelu veľmi rýchlo našlo.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button