Automobily

Alpha prichádza s novým terénne ladeným autom. Po modeli Jax vítame dlhší Saga Estate

Alpha Saga Estate

Americký start-up prichádza s ďalším cieľavedomým modelom. Opäť bude aj do jemného terénu. Po staršom krátkom súrodencovi s menom Jax privítajme terénne ladený model Alpha Saga Estate. Praktické kombi pre vyznávačov slobodného životného štýlu, ktorí si radi svoje surfy dovezú doslova až do vody. S modelom Alpha Saga Estate to vôbec nie je nemožné.

Alpha priniesla na trh od roku 2020 už štyri modely…

Alpha Saga Estate stojí na 20-palcových kolesách, ktoré dokonale vypĺňajú priestor pod vystupujúcimi nárazníkmi.

Americká spoločnosť Alpha motor je na automobilové pomery veľmi mladou, vznikla ako start-up v roku 2020, no už má na svojom konte štyri modely. Ace, dvojdverové kupé, Jax, crossover, Wolf, pick-up a Saga, sedan. Pri poslednom vymenovanom sa verzia sedan dnes rozrastá o pôsobivé kombi. Retro-future dizajn modelu Saga Estate má zaujať bohatú klientelu, ktorá si vychutnáva slnečné, ako aj hornaté, prostredie Kalifornie.

Automobil Alpha Saga Estate stojí na 20-palcových kolesách, ktoré dokonale vypĺňajú priestor pod vystupujúcimi nárazníkmi. Panoramatická strecha do automobilu vpúšťa maximum kalifornského slnka. Zapustené kľučky dverí nie sú len štýlovým doplnkom, ale celkovo zlepšujú dizajn ako aj aerodynamiku vozidla  A tá je pri elektromobile naozaj podstatná. Nikto si nepraje strácať energiu kvôli nepodareným doplnkom. No nie?

Inzercia Odťahová služba Rečičár

So zlepšenou aerodynamikou súvisí aj aerodynamický paket, ktorý si môžete k svojmu modelu prikúpiť. Obsahuje predný splitter, rozšírené bočné prahy a difúzor. Kto by mal záujem o väčšiu divočinu, v ponuke nájdeme prevedenie off-road. Je o 50 mm vyššie nad zemou a nechýbajú mu trubkové nárazníky tak vpredu ako aj vzadu. Jeho hmotnosť presahuje 2000 kilogramov čo je pri elektromobile s dĺžkou 4850 mm akceptovateľné.

Interiér je po vzore zovňajšku tiež tvorený v retro-future štýle. Digitálny infosystém je posadený do dreveného obkladu. Prístrojový štít a ovládanie rádia spolu s klimatizáciou ostali v retro štýle. Pod kapotou elektrického automobilu pre nespútaný životný štýl nájdeme dva elektromotory, jeden vpredu a druhý vzadu. Elektromobil je teda štvorkolkou. Energiu čerpá z akumulátora s kapacitou 85 kWh. Nabitie z 0 na 80% mu zaberie zhruba hodinu. Americká spoločnosť udáva dojazd na jedno nabitie 483 km. Z nuly na stovku dokáže Alpha Saga Estate zrýchliť za 6,3 sekundy. Aká bude cena tohto zaujímavého retro-future modelu, zatiaľ známe nie je.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button