Automobily

Alfa Romeo 4C sa vracia v limitovanej edícii od úpravcu Abarth

Abarth Classiche 1300 OT

Talianska značka Alfa Romeo zastavila výrobu športiaku s označením 4C v roku 2020. Kupé s motorom v strede sa však teraz vracia. Stellantis Heritage oživuje model, aby oslávil 75. výročie Abarthu s modelom označeným ako 1300 OT. Ide o modernú poctu modelu Fiat-Abarth OT 1300 z roku 1965, ktorý vychádza z predtým vyrábaných vozidiel Alfa Romeo 4C s nízkym počtom najazdených kilometrov.

Abarth oslavuje vo veľkom…

Abarth Classiche 1300 OT má karbónovú karosériu..

Mimochodom, nie je to prvýkrát, čo sa Alfa Romeo 4C prekvapivo vrátilo, pretože Abarth Classiche 1000 SP 2021 sa držal podobného vzorca. Bol to však kabriolet. Auto na obrázkoch bolo predstavené predtým, ako sa FCA Heritage po zlúčení FCA a PSA stalo Stellantis Heritage. Rovnako ako v prípade posledného oživenia modelu 4C, nie sme ohromení dizajnom modelu či dizajnom jeho extravagantných svetlometov s okuliarmi. Ale chute sú rôzne. Ak by sme si mali vybrať, asi by sme dali prednosť normálnemu modelu Alfa Romeo 4C.

Abarth Classiche 1300 OT má karbónovú karosériu. Široká zadná lišta s tvarmi modelov Ferrari z osemdesiatych či deväťdesiatych rokov nesie pútavý nápis Abarth. Auto sa zrieka pôvodných dvojitých koncoviek výfuku a namiesto toho sa spolieha na centrálne uložené lichobežníkové usporiadanie. Nenájdete tu ani znak Alfy Romeo. Namiesto neho tu  umiestnil Abarth znak v tvare škorpióna.

Hoci Abarth naskočil na elektrický vlak s modelmi Fiat 500e a 600e, spoločnosť stále predáva benzínovú päťstovku v niekoľkých variantoch. 1300 OT nasleduje túto tradíciu. Ale len na krátky čas, keďže vznikne len päť kópií. Pred začatím výroby bol cez víkend v turínskom centre Stellantis Heritage Hub odhalený zmenšený model športového automobilu. Knihy objednávok sú už otvorené, ale ceny ešte oficiálne neboli oznámené.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button